חובש שהיה במסיבת הטבע: "לא מאמין שהייתי צריך לקבוע מוות לחבר שלי"

חובש שהיה במסיבת הטבע: "הייתי צריך לקבוע מוות לחבר שלי"
יניב, חובש שהיה עד לטבח במסיבה סמוך לקיבוץ רעים סיפר בריאיון לכאן רשת ב על המראות הקשים שראה לנגד עיניו • "זה היה מארב מתוכנן. אנשים התחילו לרוץ, רצחו אותם בתוך השירותים", סיפר • האזינו לריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הטבח במסיבת הטבע סמוך לקיבוץ רעים, היום
צילום: רשתות חברתיות

יניב, חובש שהוזעק למסיבת הטבע סמוך לקיבוץ רעים, אותה תקפו מחבלים, אמר הערב (שבת) בכאן רשת ב כי היורים נכנסו בכלי רכב משוריינים וריססו את כל מי שבא מולם, במארב מתוכנן. בריאיון לערן זינגר סיפר יניב כי ראה עשרות גופות מוטלות לאורך קילומטרים בכביש שנסע בו. "קבעתי מוות לפרמדיק שאני הכי אוהב לעבוד איתו, בן 24. יש לפחות 200 גופות של ישראלים באזור שהייתי בו".

האזינו לריאיון המלא עם יניב החובש בכאן רשת ב

"אתה לא מבין מה זה היה", הוא סיפר. "זה היה טבח, בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה. זה היה מארב מתוכנן. איך שאנשים יצאו מהיציאות חירום, חיכו להם שם חוליות של מחבלים ופשוט התחילו לקצור אותם. בחניות, אנשים התחילו לרוץ, רצחו אנשים בתוך השירותים. היו שם 3,000 אנשים באירוע, אז הם ידעו את זה כנראה. היה להם מידע מודיעיני".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

"הם נכנסו עם רכבים משוריינים, 16 אנשים שלהם עם רכבים ממוגני ירי וחריצי ירייה. הם פשוט הורידו את כל מי שעבר על הכביש, עד שהם הגיעו לאירוע - ואז נכנסו לבצע את כל הרציחות והמשיכה עוד חולייה לקיבוץ בארי. ברחתי בדיוק ביניהם, התחבאתי במטע תפוזים מתחת לעץ שלוש שעות. שמעתי את היריות גם בקיבוץ וגם במסיבה שהורגים אנשים".

"אחרי שלוש שעות התקדמתי קצת יותר לכיוון הכביש וראיתי שיש שם כח מג"ב", הוא המשיך. "ניגשתי אליהם והם אמרו שהפרמדיק שלהם נהרג ושהם חייבים פרמדיק איתם. הם לקחו אותי, ואז התחילו יריות. הם ירדו למטה ואחת מהמג"בניקים חטפה כדור ברגל. המשכנו לאירוע עצמו, למסיבה, ראיתי את כל החברים שלי הרוגים".

החובש סיפר לכאן רשת ב כי כל חבריו לצוות נרצחו. "כל אחד במקום אחר ובתזמון אחר", סיפר. "אחד החליט שהוא יוצא עם אמבולנס שלו להגיש עזרה ראשונה בחוץ למרות שזה בניגוד לנהלים - ירו לו בראש. הרגו את הפצועים שטיפלנו בהם, וידאו הריגה. אני עוד לא מעכל. אני לא מאמין שהייתי צריך לקבוע מוות על חבר שלי".

הפופולריים