אולמרט לחדשות השבוע: "נתניהו מנצל את תפקידו כדי לבצע עבירות"

אולמרט: נתניהו מנצל את תפקידו כדי לבצע עבירות
ראש הממשלה לשעבר תקף את נתניהו על רקע החקירות נגדו: "אני מאמין שנתניהו סיים את תפקידו ולא יהיה ראש הממשלה הבא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ לשעבר אהוד אולמרט
צילום: בלי

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט דיבר הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11 על מדיניות העמימות, על העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה וגם על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני מאמין שנתניהו סיים את תפקידו ולא יהיה ראש הממשלה הבא, הוא מנצל את תפקידו כדי לבצע עבירות פליליות חמורות ביותר", אמר אולמרט בריאיון לאמיר בר שלום.

ראש הממשלה לשעבר ציין כי גם בתקופתו ישראל תקפה בסוריה, אך דבר התקיפה נחשף רק עשר שנים אחרי. אולמרט אמר כי איראן איננה בעיה קיומית וכי הפעולות של ישראל בסוריה נכונות, אך ברמיזה לנתניהו אמר כי חשוב שלא לערבב את התקיפות עם אינטרסים פוליטיים ואישיים.

"אנחנו לא יכולים להתגרות במדינה כמו איראן ולחשוב שהם לא יגיבו. הם יתפתו להגיב כי הם יבינו שהם לא יכולים להבליג על התגרות. צריך להכות בנוכחות האיראנית בסוריה ככל שזה מונע מהם להתבסס צבאית. לדבר על זה באופן מתגרה, וולגרי ופרובוקטיבי זה מיותר ולא רציני", הדגיש אולמרט.

לדברי אולמרט, העברת הכסף הקטרי לחמאס זו התחמקות מההתמודדות עם הבעיה האמיתית - חייהם הבלתי נסבלים של תושבי עזה תחת הסגר הישראלי. "רוב התושבים שם הם לא טרוריסטים. אנחנו עושים טעות חמורה בכך שאנחנו לא יוצרים מסלולים לתושבי רצועת עזה שיאפשרו להקל ולשפר את איכות חייהם. צריך לספק להם מים ותעסוקה, כולל תעסוקה בישראל", אמר אולמרט.

ראש הממשלה לשעבר, שבעצמו ריצה עונש מאסר, התייחס לחקירות של נתניהו: "עומד פה ראש ממשלה שמקעקע את המוסדות של מערכת אכיפת החוק. אני לא עשיתי את זה. אני מתחתי ביקורת אחרי שהתפטרתי כי לא רציתי להיות במצב שכשאני מכהן בתפקיד אני נמצא בעימות עם מערכת אכיפת החוק. כל הדברים שטענו נגדי לא אירעו כשמילאתי את תפקיד ראש הממשלה".

הפופולריים