דוברו של אבו מאזן בירך על דברי גנץ: האמירות מעודדות

דוברו של אבו מאזן על דברי גנץ: אמירות מעודדות
אחרי המתקפה החריפה מימין על האמירות בעד ההתנתקות, ברשות תומכים: דוברו של היו"ר, נביל אבו רודינה, אמר כי "האמירות מעודדות, אם הוא יצליח וידבק בעמדה הזו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: אי-פי

דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נביל אבו רודינה התייחס היום (רביעי) לדבריו של בני גנץ, שלפיהם "ההתנתקות בוצעה מתוך מחשבה מדינית של מדינת ישראל". אבו רודינה אמר כי "האמירות מעודדות, אם הוא יצליח וידבק בעמדה הזו". 

גנץ אמר בריאיון לידיעות האחרונות כי ההתנתקות הייתה "מהלך חוקי שהתקבל על ידי ממשלת ישראל ובוצע על ידי צה"ל והמתיישבים בצורה כואבת, אבל טובה. צריך לקחת את הלקחים ולממש אותם במקומות אחרים". הוא הוסיף כי "הושג ציון גבוה מאוד לכל הצדדים המעורבים לא לקרוע את העם".

בחלק הימני של המפה הפוליטית הגיבו במתקפה על דברי גנץ. בליכוד אמרו: "אמרנו לכם: גנץ יקים ממשלת שמאל בעזרת גוש חוסם שנשען על טיבי והרשימה המשותפת".

מהימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד נמסר: "אנחנו מודים לגנץ שהוריד את המסכה. בני גנץ עוקף את גבאי משמאל ורוצה לגרש עוד יהודים מהבית במהלך התנתקות חד צדדית מיהודה ושומרון. אסור שבני גנץ יהיה שר הביטחון הבא של ישראל. כמו שאמרנו: ימין חדש או שמאל חלש".

הבוקר, לאחר פרסום הדברים ב"ידיעות אחרונות" פרסמה "חוסן לישראל" הבהרה לדבריו של גנץ. בהבהרה נאמר: "ההתנתקות בוצעה והובלה על ידי ממשלה לגיטימית בראשות הליכוד, הצביעו בעדה נתניהו וראשי הליכוד והיא דובררה על ידי מירי רגב. בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חד צדדיות הנוגעות לפינוי יישובים, וסוגיית הלקחים שבראיון התייחסה לחשיבות מניעת קרע בעם, והקפדה על עוגנים ביטחוניים קשיחים בכל מדיניות עתידית".

בנוגע לטענות הליכוד נמסר ממטה גנץ: "נתניהו שהצביע בעד ההתנתקות ורגב שדיבררה אותה עם חיוך על הפנים לא יטיפו לנו על אחריות מדינית ובטחונית.  בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חדד צדדיות הקשורות לפינוי יישובים. לטובת אלו שאיבדו הזיכרון להלן הצבעות נתניהו העקביות ולאורך תקופה ארוכה

6/6/14- הממשלה מצביעה על תכנית ההתנתקות- נתניהו בעד

26/10/14- הכנסת מצביעה על תכנית ההתנתקות - נתניהו בעד

16/02/14- הכנסת מאשרת את חוק ״פינוי פיצוי״ המאפשר את ביצוע ההתנתקות - נתניהו בעד"

הפופולריים