יו"ר ארגון הפרקליטים על התקפות נתניהו: "נחצו הקווים האדומים"

יו"ר ארגון הפרקליטים: "נחצו הקווים האדומים"
עו"ד אורית קורן מתחה ביקורת בריאיון לכאן רשת ב על דבריו של ראש הממשלה נגד נציגי הפקליטות ואמרה כי הוא מתיר את דמם של הפרקליטים הספציפיים שמטפלים בתיק שלו. "צריך להתייחס לראיות ולא לגופם של אנשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר ארגון הפרקליטים, עורכת הדין אורית קורן, אומרת בעקבות התקפותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על נציגי הפרקליטות שעסקו בתיקיו כי "נחצו הקווים האדומים כשראש ממשלה מתיר את דמם של הפרקליטים הספציפיים שמטפלים בתיק שלו".

האזינו לריאיון עם עו"ד אורית קורן בכאן רשת ב:

בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" אמרה עו"ד קורן כי "אין סיבה למתקפה אישית על אף פרקליט שעושה את עבודתו נאמנה. צריך להתייחס לראיות ולא לגופם של אנשים. אין כאן עניין אישי נגד ראש הממשלה או נגד כל איש ציבור אחר, יש פה עניין ראייתי והוא נבחן".

היא הוסיפה כי "לאורך השנים היו מתקפות על פרקליטים. היה גם את מקרה דינה זילבר, שאמנם לא הייתה פרקליטה, אבל בהחלט משפטנית בכירה. אנחנו חושבים שהגיע העת להפסיק את ההתקפות האישיות האלה, הן לא ראויות. יש לנו פרקליטים מאוימים על ידי כל מיני גורמים שהם באים איתם במגע במסגרת עבודתם. אני מבקשת מאישי הציבור שידונו לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. זה מסוכן בעיני".

עורכת הדין קורן דחתה את ההאשמות להטייה פוליטית לכיוון השמאל מצד הפרקליטים: "תראי כמה דתיים יש אצלנו בפרקליטות, ממש לא שמאלנים ואני באמת לא מבינה בכלל איך אפשר לקשור בין דעה פוליטית של פרקליט לתיק שהוא מטפל בו. האם יעלה על הדעת שאני מגישה תיק אינוס אני חושבת מה הדעה הפוליטית של האנס? האם יעלה על הדעת שבתיק רצח אני אתחשב בזה? וגם לא בתיקים שהם מבוצעים על רקע לאומני, אנחנו מתייחסים אך ורק לראיות. אנחנו לא בוחרים את תיקי השחיתות, תיקי השחיתות מגיעים אלינו".

ארגון הפרקליטים הודיע הבוקר כי הוא דוחה בשאט נפש את ההתקפות מצד נתניהו ותומך תמיכה מוחלטת במקצועיותם וביושרם של כל הפרקליטים העוסקים במלאכה. "מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית שבה ביקורת עניינית היא דבר לגיטימי ונחוץ, גם על פרקליטות המדינה- אך, בין זה לבין התקפות אישיות ופרועות על אנשים ישרים שהצדק והחוק הם הערכים היחידים שעומדים לנגד עיניהם, המרחק רב", כתב הוועד. 

הפופולריים