אלי ישי: "נתניהו הבטיח לי להיות שר - ודרעי הטיל וטו"

אלי ישי: נתניהו הבטיח לי להיות שר - דרעי מנע
יו"ר יחד, שהודיע על פרישה מהמרוץ לכנסת, אמר לכאן רשת ב כי ראש הממשלה נתן לו את ההבטחה לפני סגירת הרשימות - בתנאי שיחבור לאיחוד מפלגות הימין. לדבריו, יו"ר ש"ס מנע את המהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלי ישי ואריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת יחד, אלי ישי, אמר היום (חמישי) בכאן רשת ב כי לפני סגירת הרשימות לכנסת בבחירות הקרובות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח למנותו לשר - בתנאי שיחבור לאיחוד מפלגות הימין. "היינו ממש לקראת הסכם, אך לאחר הפגישה נתניהו אמר לי שאריה דרעי הטיל וטו על המינוי ולכן זה לא יכול לצאת לדרך", טען ישי בתוכנית של ירון דקל ועמית סגל.

האזינו לריאיון המלא עם אלי ישי בכאן רשת ב

אתמול הודיע ישי על פרישת מפלגתו מהמרוץ לכנסת ה-21, ועל העברת תמיכתו אל מפלגת יהדות התורה. ח"כ משה גפני הודיע על כך בפתיחת מטה יהדות התורה בחיפה, וזמן קצר אחר כך פרסם ישי הודעה בעניין מטעמו.

ישי כתב כי מפלגתו צברה יותר מ-100 אלף תומכים. "כפי שהבטחנו, תנועת 'יחד' לא תסכן את הימין והצביון היהודי, בטח לא במערכת בחירות קריטית זו" הוסיף ישי. לפני כעשרה ימים החלו מגעים לתמיכה ב'יהדות התורה' בתיווכו של סגן השר הרב מאיר פורוש". לדבריו, הדברים הובאו להחלטתו של הרב מאיר מאזוז. "כפי שנהגתי במשך כל שנותי בפוליטיקה ביושר ובאמונה, כאשר ביקשתי מהרב כי טובתי האישית לא תהיה צד כלל וכלל בסל השיקולים", כותב ישי.

"הרב מאזוז שקל את בחן את הדברים, בדק וחקר את ההתחייבויות לשמירה על דרכה של תנועת 'יחד', וקיבל החלטה מתוך דאגה לעולם התורה, מתוך אחריות להצלחת גוש הימין, ולערכים המלווים את תנועת 'יחד', למשוך את רשימת 'יחד' מהתמודדות לכנסת הנוכחית, ולהביע תמיכה ברשימת 'יהדות התורה'", אומר ישי.

האזינו ל"פוליטי-כאן", הסכת הבחירות של כאן חדשות בדיגיטל

הפופולריים