כוכב "הסמויה" מייקל קיי. וויליאמס נמצא מת בדירתו בניו יורק

כוכב "הסמויה" נמצא מת בדירתו בניו יורק
השחקן המוערך, בן 54 בלבד, נמצא על ידי שוטרים כשהוא ללא רוח חיים. נבדק חשד לפיו מת כתוצאה ממנת יתר של סמים. וויליאמס שיחק גם ב"אימפריית הפשע", "12 שנים של עבדות" ו"ליל האירוע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: אי-פי

מייקל קנת' וויליאמס, כוכב הסדרות "הסמויה" ו"אימפריית הפשע", נמצא מת היום (שני) בדירתו בניו יורק. משטרת ניו יורק הודיעה כי מתנהלת חקירה אודות מותו של השחקן וכי הפתולוג של העיר ייקבע את נסיבות מותו בהמשך. נבדק חשד כי מת כתוצאה ממנת יתר של סמים. 

וויליאמס מוכר בעיקר כעומאר ליטל מסדרת הפשע עטורת השבחים "הסמויה". וויליאמס כיכב בחמש העונות של הסדרה, וזכה למחמאות גם מנשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה, שאמר שהסמויה היא הסדרה האהובה עליו, ועומאר - הדמות האהובה עליו. 

"דמותו של עומאר דחפה אותי לאור הזרקורים", סיפר ווליאמס בריאיון לסטיבן קולבר בתוכנית The Late Show ב-2016. "היה לי דימוי עצמי נמוך מאוד כשגדלתי וצורך להיות מקובל. פתאום אני עומאר, מקבל כבוד מאנשים שכנראה היו לוקחים לי את כספי ארוחת הצהריים שלי כשהייתי ילד". ב-2020 סיפר בריאיון על התמודדות עם התמכרות לסמים.

השחקן, יליד ברוקלין, כיכב בסדרות איכות נוספות בטלוויזיה האמריקנית, ביניהן "אימפריית הפשע", "ליל האירוע" ו"כשהם רואים אותנו". הוא היה מועמד לפרסי אמי על תפקידיו בשתיים מהסדרות האלה. בקולנוע שיחק בין היתר ב"12 שנים של עבדות", "הענק הירוק" ו"מכסחות השדים". 

"אוצר לאומי": צרפת אבלה את מות ז'אן פול בלמונדו

השחקן הצרפתי ז'אן-פול בלמונדו הלך היום לעולמו. בלמונדו, בן 88 במותו, פרץ לתודעה בסרט "עד כלות הנשימה" של הבמאי ז'אן לוק גודאר מ-1959 ונחשב לכוכב זרם הגל החדש בקולנוע. נשיא צרפת עמנואל מקרון כתב בחשבון הטוויטר שלו כי צרפת איבדה "אוצר לאומי".

בלמונדו נחשב לשחקן כריזמטי, בשנות השישים עבר לקולנוע המיינסטרימי והפך לאחד מגיבורי הפעולה של הקולנוע הצרפתי. החלטתו לעבור לקולנוע המסחרי הובילה לביקורת ציבורית לפיה בזבז את כשרונו, ביקורת שאותה דחה שוב שוב. עורך דינו וחברו, מישל גודס, אמר כי בלמונדו הלך לעולמו בביתו. "הוא היה עייף מאוד בתקופה האחרונה. הוא מת בשלווה", סיפר. 

הפופולריים