"עידן חדש למשחקים": סוני השיקה את מכשיר הפלייסטיישן 5

"עידן חדש": סוני השיקה את פלייסטיישן 5
תורי ענק הצטברו בחנויות, הרשת מלאה בגיימרים נלהבים שמציגים את המכשיר. היצרנית היפנית מבטיחה שיפורים משמעותיים בדגם החדש. מומחי גיימינג מעריכים: הקורונה עשתה פלאים לשוק המשחקים. נושפת בעורפה של סוני - מיקרוסופט, שהשיקה לפני תשעה ימים את ה-"אקס בוקס סדרה איקס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלייסטיישן 5 של סוני
צילום: אי-פי

אחרי שבע שנים של המתנה: פלייסטיישן 5 (PS5) הושק היום (חמישי) ברחבי העולם על-ידי ענקית המדיה היפנית "סוני", ותורי ענק הצטברו בחנויות כדי לרכוש את המכשיר החדש. ההיסטריה סביב ההשקה נראית גם ברחבי הרשת, שהתמלאה בתמונות של משתמשים מחוייכים המתקינים את קונסולת המשחקים בביתם.

ה-PS5 מושק בשווי של קרוב ל-2,000 שקלים והוכרז כ"עידן חדש למשחקים" על ידי היצרנית סוני. החברה הסבירה כי המערכת החדשה מבטיחה משחק ברזולוציית 4K, גרפיקה איכותית יותר וזמני טעינה מהירים יותר. אתרי מכירות כבר הודיעו לפני כשבוע כי כלל המכירות המוקדמות הסתיימו והמוצר אינו זמין יותר לרכישה ברשת.

מיקרוסופט המתחרה כבר הציגה לפני תשעה ימים את הנשק שלה בקרב הקונסולות, ה-"אקס בוקס סדרה איקס", שמבטיח לתת פייט ליריב היפני. מומחי גיימינג מעריכים כי תקופת הקורונה עשתה פלאים לשוק המשחקים, והוא כעת מוערך בכ-150 מיליארד דולרים בשנה החולפת - יותר מתעשיית הסרטים והמוזיקה.

בדור הקונסולות הקודם, המנצחת ללא עוררין הייתה סוני עם מכשיר הפלייסטיישן 4 שגרף כ-112 מיליון דולרים ממכירות, לעומת 63 מיליון פריטים של הדור השלישי של אקס בוקס ה-"one". עובדה זו מייצבת את סוני כקונסולה המובילה במשך 23 חודשים ברציפות. מאחורי שתי הענקיות מתייצבת מועמדת נוספת, "נינטנדו", עוד יפנית שרוצה לעשות את זה בגדול, ואף קונסולת המשחקים "הסוויץ" שלה הראה כי עשרות מילונים ברחבי הגלובוס דווקא העדיפו אותה.

הפופולריים