מול המצלמות: נשיא אקוודור לשעבר נעצר בחשד למעורבות ברצח עבריין ישראלי שהיה כלוא במדינה

אקוודור: הנשיא לשעבר נעצר בחשד למעורבות ברצח
מוקדם יותר השבוע האשים הנשיא את המשטרה ברצח העבריין הישראלי שי דהן. הוא נעצר על ידי יחידה מיוחדת של המשטרה, שפרצה לביתו בבירה קיטו ותיעדה את האירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיון בוועדת הכספים 17.08.20
צילום: -

עבדאללה בוקראם, נשיא אקוודור לשעבר, נעצר אתמול (רביעי) בחשד למעורבות ברצח הישראלי שי דהן. בוקראם כיהן כנשיא המדינה בשנות ה־90. מוקדם יותר השבוע האשים הנשיא את המשטרה ברצח העבריין הישראלי. הוא נעצר על ידי יחידה מיוחדת של משטרת אקוודור, שפרצה לביתו בבירה קיטו.

צפו בתיעוד המעצר

דהן, שהיה כלוא במדינה, נהרג בתאו בכלא. אזרח ישראלי נוסף בשם אורן שיינמן נפצע באורח קל באירוע שהתרחש בכלא גואיאקיל. אחת ההערכות היא כי השניים הותקפו על ידי אסירים אחרים זמן קצר לפני שהיו אמורים להיות מועברים למתקן מעצר אחר. על פי הדיווחים, דהן נמלט מפנמה בשנת 2018 כשהמתין למשפטו. הוא נעצר באקוודור בחשד שניהל משא ומתן על מכירת ציוד רפואי ובדיקות קורונה עם הנשיא לשעבר אבדלה בוקראם. דהן ושותפו נעצרו כשברשותם סכום כסף גדול.

כלי תקשורת באקוודור פרסמו קטע משיחה שניהל שי דהן עם הנשיא לשעבר יומיים לפני שנהרג. בשיחה מדבר דהן בקול חנוק על חבר ששיקר לו. הנשיא מבטיח לכוון את זהות השופטים במשפט בעניינו של דהן באמצעות מקורב בפרקליטות האקוודורית. עורך דינו האקוודורי של שי דהן כתב בטוויטר לאחר הרצח "ישנה מאפיה המוכנה לעשות הכל תוך שהיא לעולם לא תענש על כך". בוקראם עצמו טען כי דהן נרצח כתוצאה מ"טרור מדינתי" והוא נרצח כדי להעלים את אישומי השווא שהטילו הרשויות על בנו ועל האזרח הישראלי.

הפופולריים