סקר סרולוגי באיטליה: בדמם של יותר ממחצית מתושבי ברגמו – מרכז ההתפרצות – אותרו נוגדני קורונה

קורונה באיטליה: כ-50% מתושבי ברגמו עם נוגדנים
בסקר הסרולוגי שעורכות הרשויות ייבדקו כ־150 אלף בני אדם, כדי לגלות את היקף התפשטות המחלה במדינה • חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון מעריכים כי עד תחילת אוגוסט ימותו כ-145 אלף אמריקנים מהנגיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה בניו יורק
צילום: אי-פי

התפשטות קורונה בעולם: יותר ממחצית מתושבי מחוז ברגמו שבאיטליה נדבקו בנגיף קורונה, כך עולה היום (שלישי) מסקר סרולוגי שערכו רשויות הבריאות במחוז הצפוני. ברגמו היה מרכז התפרצות המחלה במדינה. בסקר הסרולוגי שעורכות הרשויות ייבדקו כ-150 אלף בני אדם, כדי לגלות את היקף התפשטות המחלה במדינה. כ-24 אלף בני אדם מתו עד כה מהנגיף באיטליה, כמחציתם מאזור לומברדיה הצפוני, שבו שוכן מחוז ברגמו.

בתוך כך, חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון מעריכים כי עד תחילת אוגוסט ימותו כ-145 אלף אמריקנים מהנגיף. ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי אין מקום לשאננות כלפי מגפת קורונה ומציין כי אתמול נרשם המספר היומי הגדול ביותר של נדבקים ברחבי העולם – יותר מ-136 אלף.

כמעט שלושה רבעים מהנדבקים אתמול אזרחי עשר מדינות, רובן ביבשת אמריקה ובמזרח אסיה. "חלפו רק שישה חודשים מפרוץ המגפה, ושום מדינה אינה רשאית להרפות מהמאמץ למגר אותה", אמר המנכ"ל של ארגון הבריאות תדרוס גבריסוס בתדרוך מקוון בז'נבה. הוא קרא לאזרחים להקפיד על הוראות ההתגוננות במרחב הציבורי, במיוחד בהפגנות.

הפופולריים