בשל תקלה: תוצאות הבחירות המקדימות באיווה מתעכבות

עיכוב בתוצאות הבחירות המקדימות באיווה
מדובר בתקלה באפליקציית נתוני ההצבעה. ג'ו ביידן: "זה נראה כמו לילה ארוך, אך אני מרגיש טוב. האינדיקציות שלנו זה שהתוצאות הולכות להיות צמודות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וג'ו ביידן
צילום: צילום: אי-פי

בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית במדינת איווה שבארצות הברית עדיין אין תוצאות והן אינן צפויות לפני מחר בבוקר, שעון ארצות הברית. במפלגה אומרים היום (שלישי) כי מקור העיכוב הוא בתקלות טכניות ובאי התאמה בספירה וכי אין מדובר בפריצה למחשבים.

סגן הנשיא לשעבר, ג'ו ביידן, הנחשב למועמד מוביל, אמר כי פניו כבר נשואות לניו המפשיר, המדינה הבאה שבה יתקיימו בחירות מקדימות. על אף זאת פיט בוטיג'ג' הכריז על ניצחונו, ואמר: "איווה, הדהמת את האומה". גם ברני סנדרס הכריז על ניצחונו ואמר כי יש לו מידע פנימי. אליזבט וורן אמרה כי מדובר בבלגן וכי כל שנייה שחולפת פוגעת באמינות ההליך. במפלגה הרפובליקנית, ניצח כצפוי, הנשיא המכהן דונלד טראמפ.

מוקדם יותר היום אמר מנהל אספת עם באחת מנקודות ההצבעה באיווה שבארצות הברית לרשת סי-אן-אן כי היישומון שנועד להעברת נתוני ההצבעה "פשוט הפסיק לעבוד", ומשום כך ישנו עיכוב חריג בפרסום התוצאות בבחירות. הוא סיפר כי מנהלי ההצבעות מועברים לקו-חם ושגם שם הוא נתקל בחוסר מענה.

ראשי המפלגה הדמוקרטית במדינה זימנו את ראשי מטות המועמדים לישיבת חירום כדי לדון בעיכוב מסירת התוצאות. בכירים במטות המועמדים מעלים חששות נוכח ההתעכבות במסירת התוצאות. אותם בכירים מסרו לרשת סי-אן-אן כי בכל דקה שמסירת התוצאות מתעכבת כך יגבר איבוד האמון בתוצאות.

מוקם יותר ראשי המפלגה הדמוקרטית פרסמו הודעה בה מסרו כי העיכוב במסירת התוצאות נובעת ממה שהם כינו "בדיקות איכות" של הקולות. לשם ההשוואה, בשעה 06:30, זמן ישראל, לפני 4 שנים – 80% מהתוצאות כבר היו ידועות.

הפופולריים