עולה על הציפיות: דוח רבעוני מוצלח לאפל

עולה על הציפיות: דוח רבעוני מוצלח לאפל
ענקית הטכנולוגיה האמריקנית הכפילה את ערך המניה שלה בתקופה של 13 חודשים. רווחיה ברבעון אוקטובר-דצמבר עלו על הערכות האנליסטים והגיעו ל-22 מיליארד דולר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חנות אפל, אייפון, אפל סטור
צילום: צילום: איי-פי

לפני שנה נדמה היה שאפל עומדת לפני משבר בעקבות ירידה במכירת האייפון, אולם דוח רבעוני שפירסמה אמש (שלישי) ענקית הטכנולוגיה מראה כי ברבעון הראשון לשנת הכספים העפילה אפל על ציפיות האנליסטים. החברה מקליפורניה סיימה את שנת 2019 ברווחים מרשימים ומנייתה הכפילה את ערכה על פני תקופה של 13 חודשים.

בינואר 2019 עמד מחירה של מניית אפל על 142 דולר. באותה תקופה הזהירה אפל את המשקיעים כי דגמי האייפון החדשים אינם נמכרים בקצב המצופה בשווקים המתפתחים, ובמיוחד בסין. שנה עברה ונראה שאפל הצליחה להתאושש מנקודת השפל. היום מחיר המניה הוא 325.33 דולר. 

בסקר מומחים שערכה חברת המידע הפיננסי פאקט-סט, הוערך שהכנסות אפל ברבעון אוקטובר-דצמבר יעמדו על 88.5 מיליארד דולר. אתמול הודיעה אפל שברבעון הראשון של השנה הפיסקלית, שהחלה באוקטובר, נעמדו הכנסותיה על 91.8 מיליארד דולר, הכנסה של 4.99 דולר למניה. הכנסות אלו משקפות רווח של 22.2 מיליארד דולר.

בין פעולותיה הבולטות של אפל בשנה האחרונה היו המכירות המואצות של אוזניות "איירפודס", שהפכו לטרנד עולמי וכן השקת שירות הטלוויזיה בסטרימינג "אפל+". סידרת הדגל של אפל+, "The Morning Show" הייתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר.

הפופולריים