הנסיך פיליפ הובהל לבית החולים - לא נמסר מצבו

הנסיך פיליפ הובהל לבית החולים - לא נמסר מצבו
פיליפ בן ה-98, הדוכס מאדינבורו, הוא בעלה של המלכה אליזבת השנייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת אנגליה
צילום: צילום: אי-פי

הנסיך פיליפ, הדוכס מאדינבורו ובעלה של המלכה אליזבת השנייה, הובהל היום (שישי) לבית החולים. טרם נמסר מה מצבו של הנסיך בן ה-98. 

מארמון בקינגהאם נמסר: "הדוכס הועבר הבוקר לבית החולים המלך אדוארד השביעי בלונדון להסתכלות וטיפול הנוגעים למצב קיים. הטיפול המניעתי נעשה בהצעת רופא הארמון". הדוכס לא נלקח לבית החולים באמבולנס, והוא צפוי לשהות שם כמה ימים. 

הנסיך פיליפ נולד בשם הנסיך פיליפוס אנדראו של יוון ודנמרק ב-10 ביוני 1921. הוא בעלה של אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת, ואביו של יורש כס מלכות בריטניה, צ'ארלס, נסיך ויילס. בנוסף לתפקידיו המלכותיים, הנסיך הוא גם פטרונם של ארגונים רבים, בהם: האות הבינלאומי לנוער וצעירים, הקרן העולמית לשימור חיות הבר ונשיא אוניברסיטת קיימברידג' ואוניברסיטת אדינבורו. 

אף על פי שאחיו ואחיותיו, שחיו בגרמניה, היו חברים במפלגה הנאצית ואף שירתו במנגנוניה, התגייס פיליפ לצי המלכותי הבריטי ב-1 במאי 1939. במהלך המלחמה נשלח למשימות רבות באזורים שונים ברחבי העולם, כולל באלכסנדריה שבמצרים, שם סייע בהטבעת שתי סירות של איטליה הפאשיסטית.

ב-4 במאי 2017 הודיע הדוכס שיפרוש מכל פעילותו הציבורית. ב-12 באוקטובר 2018 הופיע בפומבי בפעם האחרונה, בחתונת נכדתו, הנסיכה יוג'יני. בינואר 2019 היה מעורב בתאונת דרכים כאשר נהג ברכבו סמוך לאחוזת סנדרינגהם, אך לא נפגע. בעקבות אותה התאונה ויתר הנסיך על רישיון הנהיגה שלו.

הפופולריים