היעלמות המטוס הצ'יליאני: חיל האוויר הכריז רשמית כי המטוס התרסק

חיל האוויר בצ'ילה הכריז: המטוס שנעלם התרסק
המטוס הצבאי, שנשא 38 אנשי צוות, נעלם מהמכ"ם לפני כמה שעות בדרכו לאנטארקטיקה. לפי הדיווח, האות האחרון שמטוס ההרקולס שלח היה דרומית לארגנטינה והקשר עימו אבד לפני 7 שעות. מפקד חיל האוויר: ייתכן והמטוס לא עלה לאוויר עם מספיק דלק שדרוש לטיסה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרקולס C-130
צילום: צילום: אי.אף.פי

חיל האוויר של הצ'ילה דיווח רשמית היום (שלישי) כי המטוס שנעלם מהמכ"ם לפני כמה שעות, התרסק. מבצע חיפושים אחר ניצולים נמשך. המטוס הצבאי, שנשא 38 אנשי צוות וחיילים, יצא מפונטה ארנס בדרום צ'ילה אל עבר אנטארקטיקה. על פי הדיווחים האות האחרון שנשלח מכלי הטיס היה דרומית לארגנטינה. שני מטוסים וארבע ספינות של חיל הים מבצעות חיפושים אחר מטוס ההרקולס מסוג C-130. הצבא מסר שהקשר עם צוות המטוס אבד לפני יותר משבע שעות.

הרשויות מאמינות כי תקלה או פגיעה כלשהי הביאו להיעלמותו מהמכ"ם. נשיא צ'ילה, סבסטיאן פיניירה, הודיע כי הוא עוקב אחר מבצע החיפושים ממטה חיל האוויר בבירה סנטיאגו. מפקד חיל האוויר, אדוארדו מוסקירה, רמז כי ייתכן ומטוס ההרקולס לא עלה לאוויר עם טנק דלק שדרוש לטיסה לאנטרטיקה וכי נחיתה לצורך תדלוק הייתה מתבקשת עד לפני כשעה ו-20 דקות - הפעם האחרונה בה ניתן אות מהמטוס.

הפופולריים