ועידת נאט"ו: לאחר דברי המנהיגים עליו - טראמפ ביטל מסע"ת

ועידת נאט"ו: טראמפ ביטל מסע"ת שנקבעה לו
בעקבות הסרטון שבו נראו ראשי מדינות לועגים לו, כינה טראמפ את ראש ממשלחת קנדה, טרודו: "דו פרצופי". טרודו: "יחסי המדינות מצויינים". ראש ממשלת בריטניה, ג'ונסון: "מגוחך לרמוז שאיני לוקח את הנשיא טראמפ ברצינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בוועידת נאט"ו - 4.12.2019
צילום: צילום: אי.אף.פי

ועידת נאט"ו: נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, ביטל היום (רביעי) את מסיבת העיתונאים שנקבעה לו. זאת לאחר שאתמול פורסם בקנדה תיעוד מתוך אירוע קבלת הפנים שנערכה למנהיגי מדינות נאט"ו ובו נראו מנהיגי בריטניה, צרפת, קנדה והולנד לועגים ככל הנראה לנשיא האמריקני, כשהם מספרים על חוויותיהם עמו ביממה הראשונה של הפסגה.

טרם הביטול נשאל טראמפ על הסרטון במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, וכינה את ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו - דו פרצופי. לטענתו, טרודו הוא אדם נחמד, אך כנראה כעס כי הוא דיבר נגדו בנושא התרומה לנאט"ו.

טרודו עצמו הגיב לדברי טראמפ ואמר כי היה לו מפגש מצוין עם הנשיא האמריקני וכי יחסי ארצו עם ארצות הברית חשובים ביותר. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, התייחס אף הוא לפרשה ואמר כי מגוחך לרמוז שהוא אינו לוקח את הנשיא טראמפ ברצינות.


בסרטון שפורסם אתמול בערוץ הממלכתי של קנדה נראה מארח הוועידה, בוריס ג'ונסון, אומר לעמנואל מקרון, נשיא צרפת: "בגלל זה איחרת" (לפגישה עם ארדואן). ג'סטין טרודו, ראש הממשלה הקנדי התערב: "זה בגלל שהוא מתחיל ב-40 דקות של מסיבת עיתונאים ספונטנית". בהמשך השיחה נשמע טרודו אומר כי בזמן שטראמפ ענה לשאלות עיתונאים במעמד הצהרותיהם לתקשורת, פני אנשיו של טראמפ "היו על הרצפה" כהגדרתו.

בתוך כך, המלכה אליזבת' נתפסה בעדשה זועמת על בתה על שלא בירכה לשלום את טראמפ. בקטע רואים את המלכה שולחת מסר רוטן אל עבר בתה, הנסיכה אן, שעמדה בצד בזמן שהמלכה, ובנה הנסיך צ'ארלס, מברכים את טראמפ ורעייתו מלאניה בעת הגעתם לארמון.

לצד הדברים הללו נועד היום טראמפ עם עמיתו הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן. הפגישה נמשכה כשלושים דקות והוגדרה, מועילה. ארדואן הסיר את התנגדותו לתוכנית להצבת טילים להגברת ההגנה על המדינות הבלטיות, שנכללת בהודעה הסופית של פסגת נאט"ו. עם זאת, מזכ"ל נאט"ו, ינס סטולטנברג, סירב לומר באילו תנאים. נשיא צרפת, עמנואל מקרון, התייחס לרוסיה ואמר כי לא כולם סביב שולחן נאט"ו היו רואים ברוסיה איום. הוא הוסיף כי רוסיה יכולה להחשב איום אך גם פרטנר.

מנהיגי המדינות החברות בנאט"ו דנים בפיסגה בחילוקי הדעות הנוקבים בשאלת מימון הארגון, איומים עתידיים וחלקן של טורקיה ושל סין בברית הצבאית.

 

 

 

הפופולריים