דיווח בניו זילנד: המוסד ביקש מבנו של נשיא סוריה לשעבר לסייע באיתור גופת המרגל אלי כהן

דיווח: בנו של נשיא סוריה לשעבר סייע למוסד
חליד אל־חאפז אומר כי הסכים לשתף פעולה עם המוסד ולבקש מידע מבכירים בסביבת אביו בתמורה למיליון דולר • לטענתו המוסד הסכים אך ניתק את הקשר: "יכולתי לסיים תעלומה בת 53 שנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסדרה על אלי כהן
צילום:

בנו של נשיא סוריה לשעבר, אמין אל־חאפז , טוען בריאיון שמתפרסם היום (ראשון) בתקשורת בניו זילנד כי שיתף פעולה עם חקירה של המוסד ורשויות הביון בניו זילנד בניסיון לאתר את מקום קבורתו של המרגל הישראלי אלי כהן.

חליד אל־חאפז, בנו של הנשיא אמין אל־חאפז, טוען כי אנשי הביון הישראלי והניו זילנדי פנו אליו לפני כשנתיים. לטענתו הוא הסכים לשתף פעולה: "לא בשביל ניו זילנד, לא בשביל המוסד, אלא בשביל רעייתו וילדיו של כהן".

בהמשך הוסיף אל־חאפז  כי הסוכנים שפנו אליו ביקשו כי ייצור קשר עם חבריו של אביו בצמרת השלטון הסורי, זאת כדי שיספק להם מידע פנים. בתמורה לכך דרש חליד מיליון דולר ולטענתו קיבל אישור להתחיל בפעולה. אך לאחר זמן מה, טוען אל־חאפז, המוסד השתתק והפסיק להעביר לו מסרים. אל־חאפז הוסיף כי הייתה ביכולתו האפשרות לסיים תעלומה בת 53 שנה.

רשויות הביון בניו זילנד אמרו בתגובה: "הסוכנות עובדת עם מקביליה ברחבי העולם – קשרים המביאים תועלת רבה למדינה." חאליד הוסיף כי אם יפנו אליו בעתיד הוא "ישמח לסייע".

הפופולריים