ההרוגים בפיגוע בבית הכנסת בגרמניה: יאנה לנגה וקווין אס

ההרוגים בפיגוע בגרמניה: יאנה לנגה וקווין אס
לנגה בת ה-40 עברה בקרבת מקום בזצם שהמחבל ניסה לפרוץ לבית הכנסת. קווין בן ה-20 שהה בדוכן לממכר מזון ליד מקום הפיגוע. מרקל תפעל להגביר את האבטחה על מוסדות הקהילה היהודית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאנה לנגה וקווין אס, ההרוגים בפיגוע בגרמניה
צילום:

כלי תקשורת בגרמניה פרסמו הלילה (שישי) את שמותיהם של שני ההרוגים בפיגוע בעיר האלה במזרח המדינה ביום הכיפורים: יאנה לנגה, בת 40, וקווין אס, בן 20. המפגע הגרמני, שטפן בלייט, רצח את השניים אחרי שלא הצליח להיכנס לבית הכנסת של הקהילה המקומית ולטבוח במתפללים. לנגה עברה בקרבת מקום וקווין שהה בדוכן לממכר מזון.


ההרוגים בפיגוע בהאלה

אמש שוחח רה"מ בנימין נתניהו בטלפון עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, בעקבות הפיגוע, והביע הערכה על העמדה התקיפה שהביעה נגד האנטישמיות. נתניהו צין כי חשוב להגביר את המאמצים נגד תופעת האנטישמיות. הקנצלרית הסכימה עם הדברים, וציינה שבכוונתה להגביר את המאמצים לאבטח את הקהילה היהודית.

עד ראייה סיפר לערוץ טלוויזיה הגרמני: "הוא השתמש בנשק אוטומטי. ראיתי ילדה, אני חושב שהיא הייתה קורבן. הוא היה נראה כמו שוטר – לבוש בתלבושת קרב. היה לו נשק ונשק אוטומטי ושמעתי שזרקו רימון לבית הכנסת. שמעתי פיצוץ".

המחבל שטפן בלייט השתמש במהלך הפיגוע בנשק שהוא הרכיב באופן עצמאי וברכבו נמצאו 4 קילוגרמים של חומר נפץ. הוא נעצר בידי המשטרה אתמול אך בשל פציעת הירי שבצווארו הוא טופל אתמול בשני בתי חולים שונים. אתמול בבית חולים בוייסנפלס והיום הוא הועבר לניתוח במרפאה בהאלה. שרת המשפטים של גרמניה, קתרינה בארלי, מגדירה את הפיגוע אתמול בארצה – מתקפת ימין קיצוני, שעשה אותה "זאב בודד". המחבל לא היה מוכר למשטרה טרם האירוע.

הפופולריים