טראמפ: אם טורקיה תעשה משהו אסור - אהרוס לחלוטין את כלכלתה

טראמפ: אם טורקיה תעשה משהו אסור, אהרוס כלכלתה
בכירים במפלגה הרפובליקנית בארה"ב מתחו ביקורת חריפה על החלטתו של טראמפ לאפשר לטורקיה לפעול נגד הכורדים בצפון-מזרח סוריה ולהסיג משם את הכוחות האמריקניים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יציאת הכוחות האמריקניים מאזור צפון סוריה 7.10
צילום: -

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הערב (שני) להחלטתו לאפשר לטורקיה לפעול נגד הכורדים בצפון-מזרח סוריה ולהסיג משם את הכוחות האמריקניים, וכן לביקורת בארצות הברית על החלטה זו. בעקבות הביקורת שיגר הנשיא האמריקני איום לעבר אנקרה: "אם טורקיה תעשה משהו שאני אחשוב שעובר את הגבול, אהרוס לחלוטין את הכלכלה שלה".

קודם לכן, יו"ר ועדת המשפט בסנאט, לינדזי גרהאם, אמר כי המהלך יחולל אסון וכי נטישת הכורדים תכתים את כבודה של ארצות הברית. גרהאם, הנחשב לבעל ברית קרוב של טראמפ, הודיע כי אם לא תבוטל ההחלטה, יציע לקונגרס להצביע נגדה. לדבריו, הוא מצפה לתמיכה נרחבת בשתי המפלגות. הסנאטור מרקו רוביו הזהיר כי ההחלטה על הנסיגה היא טעות חמורה שיהיו לה השלכות הרבה מעבר לגבולות סוריה. מיט רומני, שהיה מועמד המפלגה לנשיאות ארצות הברית הגדיר את החלטת טראמפ – "בגידה".

משרד החוץ האמריקני אישר כי אכן מספר קטן של כוחות אמריקניים יעזבו את סוריה. בכיר במשרד החוץ האמריקני אמר כי ארצות הברית לא תומכת במהלך של התקפה מתוכננת טורקית נגד הכורדים, אבל היא לא מתכוונת לפעול צבאית על מנת לעצור את טורקיה.

טראמפ הגן אחר הצהריים על החלטתו ואמר כי הגיע הזמן שארצות הברית תצא מהמלחמות "המגוחכות והבלתי נגמרות". "נילחם רק היכן שנפיק תועלת ורק כדי לנצח", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

בד בבד, ממשלת צרפת קוראת לטורקיה להימנע ממהלכים שיפגעו באינטרסים של הקואליציה נגד דאעש.

הפופולריים