דיווח: ארה"ב הציעה לקיים פסגה בין טראמפ לרוחאני

דיווח: ארה"ב הציעה פסגה בין טראמפ לרוחאני
גורם אמריקני: ההצעה היא לפגישה שתתקיים בשולי עצרת האו"ם בניו יורק • אתמול הודיע רוחאני על נסיגה נוספת מהסכם הגרעין • נתניהו הבוקר: זה לא הזמן לשיחות עם איראן, זה הזמן להגביר את הלחץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא איראן חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

דיווח: ארה"ב הציעה פגישה בין הנשיא דונלד טראמפ לנשיא האיראני חסן רוחאני בשולי העצרת הכללית של האו"ם. על פי הדיווח בעיתון היפני "קיודו ניוז", גורם אמריקני אמר כי ההצעה היא לפגישה שתתקיים בסוף החודש בניו יורק. אם הפסגה המוצעת תצא לפועל תהיה זו הפגישה הראשונה של מנהיגי ארה"ב ואיראן פנים מול פנים מאז שנת 1979.

רוחאני הודיע אתמול בנאום טלוויזיוני כי טהראן תבצע נסיגות נוספות מהסכם הגרעין עם המעצמות. לדברי רוחאני, הצעד השלישי בנסיגת טהראן מההסכם יכלול פיתוח צנטריפוגות, והוסיף כי ההנהגה האיראנית תנקוט בצעדים כדי להגן על האינטרסים של העם האיראני.

עוד קודם לכן אמר טראמפ כי "האיראנים אמרו שיחזרו להיות מחויבים להסכם, אם אנחנו נעשה כמה צעדים כמו הסרת הסנקציות. אבל זה לא יקרה". לצד זאת אמר טראמפ כי איראן אינה אותה מדינה כפי שהייתה כשנכנס לתפקיד, ולדבריו ההנהגה האיראנית מעוניינת בהסכם.

"איראן זו מדינה עם פוטנציאל אדיר, איננו מעוניינים בשינוי המשטר", אמר טראמפ לעיתונאים בבית הלבן. כשנשאל על מאמצי התיווך הצרפתיים, אמר טראמפ שהוא מעריך את נשיא צרפת עמנואל מקרון, אך ציין שכל מנהיגי מדינות ה-G7 הסכימו שלאיראן אסור שיהיה נשק גרעיני.

הפופולריים