מולר בקונגרס: החקירה לא זיכתה לגמרי את הנשיא

מולר בקונגרס: החקירה לא זיכתה לגמרי את הנשיא
התובע המיוחד לשעבר הוסיף בעדותו שהחקירה לא מצאה שקמפיין טראמפ ניהל קשרים עם רוסיה. הדמוקרטים בקונגרס מקווים לנצל את השימועים כדי לדחוק את מולר להצהיר בקולו כי טראמפ שיבש הליכי חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוברט מולר בקונגרס
צילום: צילום: אי-פי

התובע המיוחד לשעבר, רוברט מולר, הופיע היום (רביעי) בקונגרס האמריקני לעדות פומבית ראשונה מאז שפרסם את הדוח שלו על המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016. מולר חזר ואישר בעדותו בפני ועדת המשפט של בית הנבחרים, כי "לא מצאנו שקמפיין טראמפ ניהל קשרים עם רוסיה". לשאלה האם הדוח שלו זיכה לחלוטין את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מאשמת שיבוש הליכי חקירה, השיב התובע המיוחד לשעבר "לא".

מולר הדגיש כי על אף שהחקירה לא זיכתה לחלוטין את טראמפ, תקנות משרד המשפטים מונעות העמדה לדין של נשיא מכהן. מולר אמר כי אין מניעה לפעול משפטית נגד הנשיא בעניין זה אחרי שיסיים את תפקידו. בתשובה לשאלה - מי היה המועמד המועדף על הרוסים בבחירות לנשיאות ב-2016? השיב מולר כי מדובר בטראמפ.

הדמוקרטים בקונגרס מקווים לנצל את השימועים כדי לדחוק את מולר להצהיר בקולו כי טראמפ שיבש הליכים. מנגד, כמה חברי קונגרס רפובליקנים ניסו בדיון לערער על אמינותו של מולר, ולטעון כי הוא מוטה נגד הנשיא. טראמפ בילה את הבוקר בציוצים בטוויטר נגד מולר ונגד אנשי הצוות שלו שחקרו את הפרשה.

בסוף מאי מולר שבר שתיקה לראשונה מאז שהגיש את הדוח שלו ואמר: "לא הייתה לנו ודאות שהנשיא דונלד טראמפ לא ביצע עבירה של שיבוש הליכים", אמר התובע המיוחד. על פי הדוח אין עדויות למעורבות רוסית בהטיית תוצאות הבחירות ב-2016. עוד נקבע כי לא נמצאו עדויות לניסיון פלילי מטעם הנשיא לשבש הליכי חקירה, אך הדוח לא מזכה את טראמפ ואנשיו. עורך דינו של טראמפ מסר אז בתגובה: "זה יותר טוב ממה שציפיתי".

הפופולריים