דיווח: ארה"ב לחיזבאללה - אל תתערבו בעימות מול איראן

ארה"ב לחיזבאללה - אל תתערבו בעימות מול איראן
הערוץ הלבנוני LBC דיווח כי המסר הועבר לארגון באמצעות מתווך גרמני. לפי הדיווח, שהתבסס על מקורות דיפלומטיים, האמריקנים התחייבו בתמורה לשחרר את טבעת החנק הכלכלית שלופתת את חיזבאללה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן נסראללה ודונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

הערוץ הלבנוני LBC דיווח אמש (ראשון) שארצות הברית העבירה מסר לחיזבאללה דרך מתווך גרמני, בניסיון לגרום לארגון הטרור שלא להתערב אם יפרוץ עימות בין ארצות הברית לאיראן באזור. לפי הדיווח, שמתבסס על מקורות דיפלומטיים, ארצות הברית התחייבה בתמורה לאי ההתערבות של הארגון, לשחרר את טבעת החנק הכלכלית שלופתת אותו.

ביום שישי טען מנהיג הארגון, חסן נסראללה, בריאיון לערוץ "אל-מנאר", המשוייך לארגון, שממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ניסה לפתוח ערוצי הידברות עם הארגון דרך מתווכים. בריאיון שהעניק ראש הארגון בסוף השבוע, במלאת 13 שנה למלחמת לבנון השנייה, איים שוב לפגוע במכל האמוניה בחיפה. "אנחנו לא צריכים נשק גרעיני - רק טיל אחד על מאגר האמוניה בחיפה. כמה הרוגים יהיו? עשרות אלפים?", אמר נסראללה. 

נשיא איראן חסן רוחאני, התייחס בעצרת שהתקיימה אתמול לניסיונות האמריקנים "הכושלים" לטענתו, להפעיל לחץ נגד ארצו: "כל ניסיון של ארצות הברית להפעיל לחץ על איראן ב-14 החודשים האחרונים, בין אם באמצעות אמצעים חברתיים, פוליטיים או משפטיים נחל כישלון. הדבר הראה כי אף מדינה בעולם לא מקשיבה להאשמות מצידם", אמר רוחאני.

היחסים בין המדינות מצויים במתיחות כבר כמה חודשים. הם התערערו עוד יותר לאחר שגורמים רשמיים באיראן, ביניהם רוחאני ודובר סוכנות הגרעין האיראנית, אישרו כי איראן מתכוונת להפר את הסכם הגרעין ולהעשיר אורניום בכמות החורגת מהמותר בהסכם. 

הפופולריים