חוקר מטעם האו"ם: ראיות מוצקות למעורבות יורש העצר הסעודי ברצח חאשוקג'י

האו"ם: יורש העצר הסעודי מעורב ברצח חאשוקג'י
החוקר קבע כי למוחמד בן סלמאן היה חלק ברצח ההתרחש בקונסוליה באיסטנבול וזעזע את העולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
צילום: צילום: AP

התפתחות דרמטית בפרשת רצח העיתונאי הסעודי ג'מאל חשוקג'י: חוקר מטעם האו"ם קבע כי ישנן ראיות מוצקות למעורבות של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן ברצח העיתונאי בקונסוליה הסעודית באיסטנבול.

בחודש נובמבר בשנה שעברה דווח כי ה-CIA הגיע למסקנה שיורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, הורה להתנקש בחייו של העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י. העיתון "וושינגטון פוסט" כי סוכנות הביון האמריקנית נסמכת, בין השאר, על שיחת טלפון שקיבל ח'אשוקג'י מאחיו של יורש העצר, הנסיך חאלד בן סלמאן, המשמש שגריר סעודיה בארצות הברית. בשיחה אמר חאלד לח'אשוקג'י שעליו לבוא לקונסוליה הסעודית באיסטנבול כדי לקבל מסמכים הנחוצים לו לצורך נישואיו, והבטיח לו שלא יאונה לו כל רע.

על פי המודיעין האמריקני, הנסיך יזם את השיחה בהנחיית אחיו, אך לא ברור אם ידע על הרצח המתוכנן. הנסיך חאלד מכחיש את הדברים ואומר כי מעולם לא שוחח עם ח'אשוקג'י בטלפון. לדבריו, הקשר האחרון שהיה לו עמו היה בהודעת טקסט שנשלחה כמעט שנה לפני מותו.

חאשוקג'י נרצח בקונסוליה של סעודיה באיסטנבול בתחילת אוקטובר בשנה שעברה. תחילה הכחישו בריאד מעורבות ברצח, אך לבסוף הודו כי הם עומדים מאחוריו. הוא נעלם ב-2 באוקטובר, לאחר שנכנס לקונסוליה.

הוא נודע כמבקר חריף של יורש העצר מוחמד בן סלמאן וכתומך האחים המוסלמים. בתקשורת ברחבי העולם נטען כי כוחות הביטחון הטורקיים הציגו ראיות כי 15 סעודים בהם מנתח, איש צבא וחמישה אנשי אבטחת אישים של מוחמד בן סלמאן הגיעו לטורקיה ב-2 באוקטובר, עינו את ח'אשוקג'י בקונסוליה, וביתרו את גופתו.

הפופולריים