המועמד לראשות המפלגה השמרנית שהשתמש בקוקאין: במזל לא נאסרתי

המועמד לראשות המפלגה השמרנית: במזל לא נאסרתי
לאחר הסערה שעורר אמש המועמד לראשות המפלגה השמרנית בבריטניה, אמר היום מייקל גוב כי ארה"ב לא תמנע את כניסתו למדינה. עוד אמר בריאיון לבי־בי־סי כי במזל לא נכנס לכלא לפני 20 שנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייקל גוב המעומד לרשת את תרזה מיי
צילום: אי-פי

המועמד שהשתמש בקוקאין שוב מעורר סערה בממלכה המאוחדת: אחרי שאתמול (שבת) חשף מייקל גוב, השר לאיכות הסביבה והמועמד לרשת את מקומה של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, כי צרך קוקאין - אמר היום בריאיון לבי־בי־סי כי הוא שולל בכל תוקף את האפשרות שארה"ב תמנע את כניסתו למדינה. זאת משום שכניסתם של אזרחים בריטים שהשתמשו בסמים לאמריקה נאסרה.

בריאיון לתוכניתו של אנדרו מאר אמר גוב כי התמזל מזלו שלפני 20 שנה, כאשר השתמש בסמים, לא נשלח לכלא. לשאלה האם שיקר לרשויות בארה"ב אמר גוב כי "מעולם, בשום מצב, לא כשלתי בלומר את האמת לאחר שנשאלתי ישירות". האם מדובר בסוף המרוץ של גוב? ימים יגידו.

מהצד השני, גם למפלגת הלייבור לא חסרות צרות. לפני כשבוע וחצי הושעה מתפקידו פטר ויליאמס לאחר חשיפה של הקלטות שבהן אמר דברים אנטישמיים. ויליאמס נשמע כשהוא תוקף את השגרירות הישראלית: "סביר להניח כמעט בוודאות שמי שעומד מאחורי ההתקפות האנטישמיות על קורבין היא השגרירות הישראלית".

ויליאמס האשים כי המתנגדים ליו"ר המפלגה ג'רמי קורבין עובדים ישירות עבור השגרירות, שאף הנחתה 68 רבנים להגיד שהאנטישמיות במפלגה מתפשטת. חבר הלייבור המושעה הוסיף כי שגרירות ישראל מעלה טענות אנטישמיות כדי לתקוף את המפלגה.

הפופולריים