מתמודד דמוקרטי בארה"ב: "ראש ממשלת ישראל מצדד בגזענות"

מתמודד דמוקרטי בארה"ב: "נתניהו מצדד בגזענות"
בטו אורורק, המתמודד על מועמדות הדמוקרטים לנשיאות ב-2020, מתח ביקורת על נתניהו בכנס בנושא הסכסוך הישראלי־פלסטיני: "לתוכנית השלום אין פרטנר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בטו אורורק
צילום: צילום: אי־פי

"ראש הממשלה בישראל מצדד באופן ברור בגזענות, כשבבחירות הקודמות הוא הזהיר מפני ערבים שבאים להצביע": בטו אורורק, המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית בבחירות שייערכו ב-2020, תקף את ראש הממשלה נתניהו בעצרת בחירות בניו המפשייר בנושא הסכסוך הישראלי־פלסטיני. עוד אמר אורורק שכרגע "אין פרטנר באף אחד מהצדדים", והוסיף: "בצד הפלסטיני יש מנהיג חלש".


נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר בשבוע שעבר בכינוס סגור עם תורמים כי ״הדמוקרטים שונאים יהודים״, כך דיווח האתר ״אקסיוס״ על סמך הדלפות מהפגישה. לפי הדיווח, שב הנשיא בפגישה על טענתו כי הדמוקרטים הם אנטי־יהודים ואנטי־ישראל.

טראמפ ציין כי הוא אינו מבין מדוע יהודים ירצו להצביע עבור המפלגה הדמוקרטית. עוד דווח באתר כי טראמפ גם אמר שהוא עשה רבות למען ישראל והוסיף כי לו היה רץ בבחירות בישראל, היה זוכה ב־98% מן הקולות. 

בשבוע שעבר, נפגש הסנטור הרפבוליקני לינדזי גרהאם עם ראש הממשלה נתניהו, והודיע לו כי יקדם בסנאט האמריקני יוזמה להכיר ברמת הגולן חלק מישראל, "רוחות מעודדות מהבית הלבן", אמר בעניין הסיפוח.

בראיון מיוחד לכאן חדשות אמר גרהאם כי הוא מקווה שהנשיא יכריז בסופו של דבר שהגולן הוא שטח ישראלי. "אני לא מדברר את הבית הלבן, אבל ממשל טראמפ מאוד תומך במערכת היחסים שבין ישראל וארצות הברית ואני חושב שהזמן נכון לדאוג שכולם יבינו את עמדת ארצות הברית על רמת הגולן. הגולן הוא שטח חיוני ואסטרטגי לישראל ואי אפשר לוותר עליו. חיזבאללה ואיראן משתלטים על האיזור. ואני מקווה שהממשל יגיד כן לסיפוח".

הפופולריים