אחרי השריפה בקתדרלת נוטרדאם: תחרות לעיצובה החדש

אחרי שריפת קתדרלת נוטרדאם: תחרות לעיצובה החדש
ראש ממשלת צרפת הכריז על תחרות לאדריכלים מרחבי העולם במטרה לעצב מחדש את הצריח שקרס. עד כה גויסו כמיליארד דולר לשיקום הקתדרלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה בכנסיית נוטרדאם
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת צרפת, אדואר פיליפ, הכריז היום (רביעי) על תחרות לאדריכלים מרחבי העולם במטרה לבנות מחדש את הצריח של קתדרלת נוטרדאם שקרס בשריפה הענקית ביום שני. כמעט מיליארד דולר גויסו עד כה בעולם לשיקומה של הקתדרלה. נשיא צרפת, עמנואל מקרון, קצב חמש שנים לשיקומה.

השריפה פרצה שלשום בשעות הערב המוקדמות שש דקות בלבד לאחר שהכנסייה נסגרה למבקרים. ההערכה היא כי השריפה נגרמה בשל תקלה שהתרחשה על הגג במהלך שיפוצים שהתבצעו במקום. השיפוצים נערכו בכנסייה בשבועות האחרונים מתוך כוונה לבצע פעולות שימור בחלקים שונים של הקתדרלה. חוקרים מטעם רשויות הביטחון שהגיעו לזירה בחנו אפשרות לפיגוע טרור אך שללו זאת כבר בשלבים המוקדמים של החקירה. 

קתדרלת "נוטרדאם דה פארי", בשמה המלא, נבנתה בשנת 1163, בנייתה ארכה כמעט 200 שנה - עד לשנת 1345. משמעות השם "נוטרדאם" בצרפתית הוא "גבירתנו", על שם מריה אמו של ישו. כיוון שיש כמה כנסיות וקתדרלות שמשתמשות בשם זה, נהוג להוסיף את הסיומת "דה פארי" כשמתייחסים לקתדרלת נוטרדאם המפורסמת.

הפופולריים