סרי לנקה: ארגון איסלאמי מקומי אחראי לפיגועים

סרי לנקה: ארגון איסלאמי מקומי אחראי לפיגועים
הממשלה המקומית הודיעה כי שבעת המחבלים המתאבדים היו שייכים לארגון ה-NTJ. דובר הקבינט הוסיף כי הם הסתייעו ברשת בינלאומית. בחצות יוכרז מצב חרום לאומי במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

ממשלת סרי לנקה הודיעה היום (שני) כי ארגון איסלאמי מקומי עומד מאחורי מתקפת הפיגועים שאירעה אתמול במדינה. דובר הקבינט הוסיף כי הפעולה נעשתה בסיוע של רשת בינלאומית. לפי גורם בממשלה כל שבעת המחבלים המתאבדים שגרמו למותם של 290 בני אדם היו חברים בארגון ה-NTJ.

בתוך כך, הנשיא המקומי יכריז מחצות על מצב חירום לאומי. זאת בנוסף לעוצר בעיר קולמבו שייכנס לתוקפו ב-20:00.

דובר הקבינט של סרי לנקה, ראג'תה סנראטה, אמר כי "אנחנו לא מאמינים שהפיגועים האלה בוצעו על ידי קבוצת אנשים שהיו סגורים במדינה. הייתה רשת בינלאומית שבלעדיה התקפות אלה לא מצליחות". 

בד בבד נודע כי שלושה מילדיו של האיש העשיר בדנמרק ואחד מבעלי חברת "אסוס", אנדרס הולך, נהרגו בפיגוע. מוקדם יותר הזהיר משרד החוץ האמריקני שטרוריסטים ממשיכים לתכנן עוד מתקפות בסרי לנקה, וכי ייתכנו התקפות פתע באזורי תיירות, תחבורה ציבורית וקניונים. 

ראש המטה לביטחון לאומי לשעבר יעקב נגל התייחס בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב לפיגועים ואמר בריאיון לליאן וילדאו כי "זה נראה משהו גדול יותר מאשר תשתית מקומית קטנה שהחליטה לפוצץ כמה פיצוצים בו זמנית. זה דורש התארגנות ארוכה ותמיכה ותקציב. אני מעריך שיתגלה שמישהו תמך בעניין הזה במלמעלה". 

מוקדם יותר היום סיפר הרב שניאור מיידנצ'יק מבית חב"ד בקולומבו כי התושבים במקום עדיין מפחדים. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב תיאר מיידנצי'ק כי "אומרים שתפסו את המחבלים אך לא ברור עדיין אם את כולם. כל היום עבר במצב לא ברור אבל חיזקנו את השמירה. הקווים עדיין מנותקים. הווטסאפ, הפייסבוק וכל מערכות האינטרנט עדיין לא פעילות פה בסרי לנקה. ישנה אי בהירות". 

הפופולריים