שיא לאומן חי: יצירה נמכרה ב־91 מיליון דולרים

שיא לאומן חי: יצירה נמכרה ב־91 מיליון דולרים
היצירה "ארנב" של הפסל האמריקני, ג'ף קונס, שברה את השיא של הצייר הבריטי, דייויד הוקני, שיצירתו נמכרה בכ־90 מיליון דולר לפני כחצי שנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היצירה "ארנב"
צילום: צילום: אי-פי

שיא חדש לאומן חי: יצירה של הפסל והצייר האמריקני, ג'ף קונס, נמכרה הלילה (חמישי) בניו יורק ב־91 מיליון דולרים - סכום שיא ליצירה של אומן חי. היצירה "ארנב", יציקת פלדה של ארנב מתנפח, שברה את השיא שקבע הצייר הבריטי, דייויד הוקני, לפני כחצי שנה, אז נמכרה תמונה שצייר בסכום של 90.3 מיליון. קונס ידוע בשל הרפרודוקציות שלו על חפצים בנליים.

אתמול נמכר ציור של הצייר הצרפתי הדגול, קלוד מונה, ממייסדי ומובילי זרם האימפרסיוניזם באמנות,  ב־110.7 מיליון דולר. מדובר בציור התשיעי הכי יקר בהיסטוריה במכירה פומבית בינלאומית. מדובר בשיא עבור הצייר ועבור יצירה אימפרסיוניסטית בכלל.


הציור הוא חלק מסדרת הציורים "ערימות השחת" של הצייר ושווי מכירתו כפול מזה שהוצא בהתחלה בבית המכירות הפומביות בניו יורק. במקום הראשון נמצא ציור של לאונרדו דה-וינצ'י, שנמכר ב-450 מילון דולר ליורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן.

אוסקר קלוד מונה היה צייר צרפתי שנולד בשנת 1840 והלך לעולמו ב-1926. מונה צייר בעיקר נופים כפריים ועירוניים, בכך ניסה לחקות את האופן שבו העין קולטת את שנגלה לפניה בטכניקה של מעין רישום מהיר בצבע, משיחות מכחול קצרות ועתירות צבע ושימוש בצבעים משלימים.

הפופולריים