נעצרו 12 חשודים בהפצת תמונות עירום בטלגרם

נעצרו 12 חשודים בהפצת תמונות עירום בטלגרם
העצורים, בני 17–30, חשודים בהפצת מאות תמונות של נערות ונשים ללא ידיעתן או הסכמתן • המשטרה החרימה מחשבים וראיות אחרות • קיומה של הקבוצה נחשף בתוכנית "הצינור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות עירום בטלגרם 6.11.19
צילום: צילום: דוברות המשטרה

12 בני אדם בני 17–30 נעצרו הבוקר (רביעי) בחשד להפצת תמונות עירום וסרטונים של מאות נשים ונערות בטלגרם, ללא ידיעתן או הסכמתן. התמונות התפרסמו בקבוצות בהן חברים אלפי משתמשים. החשודים עוכבו לחקירה. כמו כן, החרימה המשטרה מחשבים וראיות אחרות.

למעלה ממאה נשים זוהו ואותרו, אך מדובר במאות קורבנות שתמונותיהן הופצו, בגילים שונים. התמונות הושגו בחלקן על ידי פריצת המפיצים לאפליקציות הכרויות שונות. אחרות צולמו בידיעת הנערות והועברו ברשותן לבני זוג - אך הופצו בלי ידיעתן. קיומה של הקבוצה נחשף בתוכנית "הצינור" ברשת 13. 


מהחקירה עולה כי הסחר בתמונות ובסרטונים בטלגרם התנהל באופן בו משתמש שרצה להיכנס לקבוצות - נדרש להפיץ בהן תיעודים בעצמו. מהמשטרה נמסר כי "הטלגרם אינה רשת מאובטחת כפי שהיא מציגה את עצמה".

מנהל אחת הקבוצות בטלגרם טען בחקירתו כי הוא לא ידע שמדובר בסרטונים שיש בהם פגיעה בפרטיות. "הקמתי את הקבוצה לצורך מכירת פריטים ביד שנייה ועל מנת לעודד אנשים להיכנס הופצו סרטונים ותמונות פורנוגפיות", אמר. בחודש יולי האחרון נסגרו שתי קבוצות טלגרם שהפיצו תמונות וסרטונים אינטימיים של נערות וצעירות, ללא ידיעתן ובתשלום. זאת בעקבות פרסום של כאן חדשות אודות הקבוצות הללו.

ג', אחת מהנשים שתמונותיה פורסמו ברשת הטלגרם, סיפרה לכאן חדשות: "מדובר במשהו כמו 10,000 פריטים שנמצאים בקבוצות האלה. כדי להצטרף צריך לשלם בביטקוין או לשלוח תמונות של בנות אחרות. הכל כל כך קל היום פשוט לבוא ולפגוע בבן אדם. אני לא בחורה לא אחראית. זה פשוט לא פייר שאנשים עושים את זה". 

ליאור חובל יוזמת מחאת "לא סתם חפץ" סיפרה לכאן חדשות על הקבוצות ואמרה: "הדברים שקורים באותן קבוצות הם מגיעים לסף חדש, לדברים שלא הכרנו לפני זה. החלטנו שאנחנו לא יכולות להישאר אדישות למצב הזה. שזה משהו שלא הגיוני שזה מתקיים, ועובר לסדר היום כאילו זה כלום". 

הפופולריים