אביו של לוחם מג"ב שנורה למוות בעכו: "לשנות את האישום לרצח, לא נסלח ונילחם עד הסוף"

אבי לוחם מג"ב שנורה למוות: לשנות האישום לרצח
זוהאדי מאדי תקף בכאן רשת ב את הנאשם אפיק טויבי: "הרוצח המתועב הזה לא רק ירה בו למוות אלא רצח אותו עוד פעם כשהפקיר אותו מדמם, ואחר כך גם הפיץ שמועה נבזית ושקרית שהוא התאבד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
المرحوم الشرطي نعيم ماضي
צילום: مكان

זוהאדי מאדי, אביו של לוחם מג"ב נעים מאדי שנורה למוות בידי שותפו לחדר בעכו, אמר היום (חמישי) בריאיון בכאן רשת ב כי הוא דורש שסעיף האישום ישונה לרצח, "לא נסלח ונילחם עד הסוף כי אין פה המתה בקלות דעת, יש פה רצח. המחוקק קבע שאין יותר הריגה".

האזינו לריאיון המלא עם האב זוהאדי מאדי, בכאן רשת ב

 

האב סיפר לתמר אלמוג ומוטי גילת: "לא יכול להיות ששלוש פעמים הוא איים בריש גלי 'אני עוד ארצח מישהו ביחידה", ואחרי שנעים אומר לחברים שלו 'אני הולך לישון, לילה טוב חברים', כמה רגעים בודדים אחר כך הוא אומר 'אני הולך להציק לו'. כולנו יודעים מה התוצאה הטרגית, אני איבדתי את היקר מכל. הרוצח המתועב הזה לא רק ירה בו למוות אלא רצח אותו עוד פעם כשהפקיר אותו מדמם, ואחר כך גם הפיץ שמועה נבזית ושקרית שהוא התאבד".

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש בשבוע שעבר כתב אישום נגד טויבי בן ה-20 מנוף הגליל. הוא הואשם בהמתה בקלות דעת, שיבוש הליכי משפט, תקיפה ואיומים, ביצוע מעשים מגונים ומשחק מסוכן בנשק. טויבי נעצר ב-19 בפברואר, לאחר שנעים מאדי, בן 20 מג'וליס, נמצא מת בחדרו.

מכתב האישום עולה כי לאחר מסדר ערב אפסן מאדי את נשקיו האישיים בארונו, נעל אותו ונכנס למיטתו. טויבי עמד באותה עת בחדר המגורים, וללא כל צורך, אלא רק לשם המשחק, כפי שנהג לעשות פעמים רבות, שלף את אקדחו האישי מסוג גלוק ובו מחסנית מלאה בכדורים. בשלב זה לחץ טויבי על תפס המחסנית והוציאה מעט ממקומה, ותוך כדי שהוא מנסה שלא ייגרף כדור אל בית הבליעה - דרך את האקדח.

בעומדו סמוך מאוד למאדי, שעדיין שכב במיטתו מכוסה בשמיכה, טויבי הפנה את האקדח ישר לעבר ראשו של מאדי, אמר לו "תראה", ולחץ על ההדק. כתוצאה מהלחיצה על ההדק, נורה קליע שפגע ישירות בפניו של מאדי, פצע אותו אנושות והביא למותו.

עוד עולה מכתב האישום כי טויבי הבחין במאדי מחרחר למוות, והניח את האקדח על בטנו של חברו ליחידה כדי להרחיק עצמו מהאירוע, וכדי ליצור מצג שווא לפיו מאדי שם קץ לחייו. מיד לאחר מכן, רץ טויבי למועדון שבו שהו יתר השוטרים, שאל אותם אם שמעו ירייה ואמר להם כי מאדי ירה בעצמו.

בנוסף, עולה עוד מכתב האישום, טויבי ביקש נוזל חיטוי מאחת השוטרות והחל לשפשף במרץ את כפות ידיו זו בזו. לאחר מכן ביקש שוב את נוזל החיטוי, ובתגובה לשאלתה של השוטרת האם הוא נגע במאדי, החל לטפוח על גופו ושאל אם השוטרת רואה עליו כתמי דם.

במשך רוב חקירתו שמר טויבי על זכות השתיקה, אך לבסוף הודה במיוחס לו בפני מדובב שהוכנס לתאו. בחקירה עלה נגד טויבי החשד למקרה תקיפה ואיומים של שוטר בפלוגה וכמה מעשי פזיזות ורשלנות בנשק. 

"היו שני מקרים שאפיק דרך את הנשק מולי"

במהלך שירותו במג"ב קיבל טויבי אות הצטיינות, אך חקירת מותו של מאדי חשפה את התנהלותו הבעייתית של טויבי, ובכלל ביחידת מג"ב בתחנת המשטרה בעכו. בשיחה עם כאן חדשות בשבוע שעבר סיפרו שלושה לוחמי מג"ב ששירתו עם מאדי וטויבי על נורמות התנהגות מסוכנות ופסולות שנתקלו בעצימת עין.

"היו שני מקרים שאפיק דרך את הנשק מולי", סיפר ב' ששירת עם טויבי. "אני פרקתי לו את הנשק באופן אישי". עוד מספר ב': "ראיתי שהוא תופס שוטר מהרגליים, הפרצוף שלו היה על הרצפה. כשהשוטר הלך לשירותים, הוא תפס לו את השיער, הרים אותו ודחף לו את הראש לאסלה".

שוטר אחר, א', סיפר על טויבי: "הוא משכיב בן אדם על הרצפה ושם לו איזה מקל מאחורי הגב וקושר לו את הידיים". ד' אומר: "זה הגיע למצב שהוא פצע מישהו בצוואר, עשה לו חתך בצוואר, קרע לו את החולצה, הרים אותו מהתחתון. היה אלים".

"ראיתי את אפיק חונק שוטר שהיה איתו ברכב, ונותן לו מכות לפרצוף", סיפר ב'. "כל הפרצוף שלו היה כחול והוא לא הצליח לנשום. כולם אמרו - 'איך אפיק, הבן אדם הכי בעייתי שתמיד עושה בעיות ושטויות, מעלים אותו לקורס מ"כים ונותנים לו אות הצטיינות?'. היו הרבה מקרים שאיים על שוטרים שיעיף אותם מהיחידה, וגם על אנשי קבע, שאמר להם - 'אל תתעסקו איתי, יש לי את הקומבינה הכי חזקה במג"ב'".

הפופולריים