מפעיל עגורן בן 45 נהרג באתר בנייה באור עקיבא

מפעיל עגורן בן 45 נהרג באתר בנייה באור עקיבא
העגורן קרס על תא ההפעלה שבו ישב המפעיל תושב השרון - תאונה שנייה השבוע באתרי בנייה. התאונה אירעה באתר בנייה של השכונה החדשה "אור-ים" שנבנית על ידי חברת אלמוגים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פועל נהרג בקריסת עגורן באור עקיבא
צילום: צילום: דוברות המשטרה

תאונת עבודה קטלנית באתר בנייה באור עקיבא: מפעיל עגורן בן 45 נהרג היום (שני) בעת קריסת העגורן אותו הפעיל באתר בנייה של חברת אלמוגים בשכונה החדשה ״אור-ים״. העגורן קרס על תא ההפעלה שבו ישב המפעיל, תושב השרון. 

צוותי כיבוי בפיקוד להב משנה מג'די טיארה פעלו לחלץ את הלכוד מתוך הריסות העגורן וגורמי רפואה קבעו את מותו במקום. המשטרה פתחה בחקירה וחוקרי משרד העבודה זומנו למקום.

הפראמדיקים של מד"א ליאור אלמקייס ולי אם לוי סיפרו: "כשהגענו לאתר הבנייה ראינו את המנוף שקרס על צידו. הפצוע נלכד מתחתיו כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

חזי שוורצמן, מפקח עבודה ראשי במשרד העבודה, אמר כי מדובר באירוע חמור שנמצא בחקירת המשטרה ומשרד העבודה. "מפקחי המינהל כולל מהנדסים מטעם המינהל נמצאים באתר ברגעים אלו. נושא פירוק והרכבה של מנופים הינו נושא שהמינהל יוזם בו רפורמה דרמטית ולפני חודש יצא דוח מפורט של הפחתת נטל להערות הציבור. שלב זה מקדמי לפני הוצאת תקנות בנושא. היוזמה כוללת הגדרת בעלי תפקיד לפירוק הרכבה ותחזוקה. באירוע זה נברר עם כלל הגורמים, כולל עם חברת המנופים, את פרטי האירוע לשם מניעה בעתיד".

היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, עו"ד ישראל אסל, אמר בתגובה לתאונה: "זה העובד השני שנהרג השבוע בתאונות עבודה. אתמול התחשמל למוות עובד ויטאלי בוריסוב באתר בנייה באשדוד. מתחילת השנה נהרגו שבעה עובדים בתאונות עבודה, חמישה מהם באתרי בנייה בישראל. למרבה הצער תאונות שבהן קורס מנוף הינן שכיחות מאוד וזאת בין היתר גם בשל מחדל משרד העבודה שאינו שם דגש מספיק בנושא הבטיחות במנופים. במאי 2019 קרס מנוף באתר בנייה ביבנה שגרם למותם של ארבעה עובדים. עד היום המדינה לא הביאה את האחראים לדין פלילי. אין להתפלא שמנופים ממשיכים לקרוס ולהרוג פועלים ועוברי אורח".

הפופולריים