"הייתה המעגל שהחזיק את כולם": המסלול האחרון של אסתר הורגן

שביל האימה: המסלול האחרון של אסתר הורגן
ארבעה ימים לאחר הרצח, הודיעו כוחות הביטחון על מעצרו של המחבל, החשוד בפיגוע. בני משפחתה וחבריה של אסתר התקשו לעכל השבוע את הטרגדיה שפקדה אותם, וסיפרו על אישה יוצאת דופן ועל אשליית הביטחון שנופצה: "אנחנו גרים כאן 20 שנה ומעולם לא היה פה אירוע ביטחוני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר הורגן
צילום: בלי

צפו בכתבה של אמיר גרא מתוך השבוע בכאן 11

כולם אוהבים את החיים, אבל אצל אסתר הורגן זה היה ניכר במיוחד, בכל תמונה שלה, בכל הליכה שלה ביער ריחן הסמוך לביתה שבצפון השומרון. "קראתי שאנשים חושבים שזה פשוט לא שפוי ללכת לשם, ושזה מסוכן. זה ממש לא מסוכן", אמר לכאן חדשות בן זוגה של הורגן. "היא הייתה העיגול שמחזיק את המפתחות", אמרה קרן, כלתה. "כשכל מפתח יכול לפתוח דלת אחרת, כל ילד שלה הוא יהלום והיא הייתה המעגל שמחזיק את כולם".

במרחק צומת אחד מטל-מנשה, הקימו נערים עמדת מחאה. הכאב שלהם מהול בפחד וחוסר אונים, הם היו רוצים להגיב בכוח - עין תחת עין, שן תחת שן. "מה שצריך לעשות זה לחסל את המחבל", אמר אסף גול מטל מנשה. "להעיף את המשפחה שלו מהארץ ולהרוס את השכונה או הכפר שבא ממנו". 

משפחת הורגן לא מדברת בשפה של נקמת דם. מבחינתם, הרחבת ההתנחלויות תהיה התשובה ההולמת. ביער ריחן פגש צוות כאן חדשות נערות מטל מנשה. "פחדנו לצאת לכאן, אבל היה לנו חשוב להראות נוכחות", אמרו יהודית קרוול ומוריה חזות. "זה שהיה פיגוע זה לא אומר שהערבים עכשיו ינצחו ויקחו לנו את המקום הזה". 

הפופולריים