תלמידות תיכון בשוהם סורבו להיכנס לבית הספר לאחר שהגיעו עם מכנסיים קצרים

תלמידות בשוהם: לא הכניסו אותנו במכנס קצר
הבנות טוענות שהבנים כן נכנסו למרות המכנסיים הקצרים • מועצת שוהם: מבירור מול מנהלת בית הספר עולה שמדובר בטעות בשיקול הדעת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סערת המכנסונים לבנות בבתי ספר - חלק ב'
צילום: -

תלמידות תיכון בשוהם טוענות כי סורבו היום (שלישי) להיכנס לבית הספר לאחר שהגיעו עם מכנסיים קצרים. הבנים לטענתם כן נכנסו. עוד לפי התלמידות הן התבקשו להחליף את המכנסיים הקצריים בשיחים, מחוץ לבית הספר, והמשטרה הגיעה לפזר את ההתקהלות האסורה שנוצרה באזור.

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "עם היוודע המקרה, נערך בירור מול מנהלת בית הספר וממנו עולה, כי מדובר בטעות בשיקול הדעת. ככלל, המועצה וראש המועצה מאמינים, כי בית הספר הוא מקום בו יש לעסוק בחינוך איכותי ובשמירה על בריאות התלמידים. בעידן בו אנו חיים, שוויון בין בנות ובנים צריך להיות דבר ברור, גם באורך המכנסיים. ייטב אם לא יהיה צורך כלל בדיון מסוג זה. המסר הועבר לכלל בתי הספר בשוהם. אנו מאחלים שנה בריאה ומוצלחת לכל התלמידים, בשוהם ובכל ישראל".

יו"ר נעמת, חגית פאר: ״מדובר באפליה שערורייתית - נדרשת אמירה ברורה של שר החינוך וצעדים שיבהירו שמעשים כאלו ׳לא בבית ספרנו׳. במקום לציין את פתיחת שנת הלימודים באופן חגיגי, בקבלה, בשוויון - יש מי שעדיין מתעקשים להקטין בנות, להוציא אותן אל מחוץ למחנה, לסקור את גופן ולמדוד אותו. לא ייתכן שהתופעה הזו חוזרת על עצמה בכל שנה מחדש״.

בשנה שעברה נערכה מחאת "המכנסיים הקצרים". בנות בכיתה י' בבית ספר ברחובות נשלחו לבתיהן, בגלל שהגיעו עם מכנסיים קצרים ללימודים. בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב סיפרה שרית יערי, אם של אחת התלמידות, ששוחחה עם הממונה הארצי על הבטיחות במשרד החינוך שאמר לה: "השתגעת? את יודעת איזה הורמונים יש לילדים בגיל הזה? הם לא יצליחו ללמוד". עם זאת, מבית הספר נמסר בתגובה כי האכיפה נעשתה גם על הבנים במוסד.

ועדת החינוך של הכנסת דנה לפני כארבעה חודשים במחאה. זאת לאחר שכמה בתי ספר ברחבי הארץ סירבו לאפשר לתלמידותיהם להיכנס לכיתות לאחר שהגיעו לבושות במכנסיים קצרים. נטעאל, תלמידת כיתת י' מגדרה שהוזמנה לדבר בוועדה: "אמרו שאני אישה ואני צריכה לשמור על הרגליים שלי צנועות".

הפופולריים