שר החינוך לא מתכוון להשתתף בדיון על פתיחת שנת הלימודים בכנסת

גלנט לא מתכוון להשתתף בדיון על שנת הלימודים
בעקבות הפרסום ביקש שר החינוך לדחות את הישיבה בוועדת החינוך • לדברי גלנט: הדיון לא תואם מול השר והמנכ"ל • יו"ר הוועדה: "לא ייתכן ששר החינוך לא ימצא רבע שעה להקדיש לחברי הכנסת ולציבור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר יואב גלנט
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר החינוך יואב גלנט אינו מתכוון לבוא מחר (רביעי) לדיון בוועדת החינוך של הכנסת לקראת פתיחת שנת הלימודים, כך פורסם היום בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. בתגובה טען יושב ראש ועדת החינוך, חבר הכנסת רם שפע, כי גלנט מתחמק מהישיבה. לדבריו, "לא ייתכן ששר החינוך לא ימצא רבע שעה להקדיש לחברי הכנסת ולציבור שמחכים. או שהוא מפחד, או שאין לו מה להגיד". 

בעקבות הפרסום שלח גלנט לשפע בקשה לדחות שוב את הדיון. במכתבו כתב גלנט כי "ברור הוא שדיון פתיחת שנת הלימודים בוועדת חינוך צריך להתקיים בנוכחות שר החינוך". הוא ציין שבשונה משנים קודמות הישיבה לא תואמה מול השר והמנכ"ל. גלנט הוסיף: "מצופה מיושב ראש ועדת חינוך וחבר בקואלציה שיאפשא דיון כנדרש". 

בשל בעיות תקציביות קיים חשש לעתיד תוכניות חינוכית לקראת שנת הלימודים הבאה. מדובר בין היתר בתוכנית "הילה" לטיפול בנוער נושר ותוכנית "קרב" המפעילה פעילויות בבתי הספר. ההערכה היא כי העובדים בתוכניות אלה לא יפטורו, אלא יצאו לחל"ת. 

בשבוע שעבר סיכמו גלנט ושר האוצר ישראל כ"ץ על התוכנית המלאה לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, בצל משבר קורונה. תקציב התוכנית עומד על 4.2 מיליארד שקלים. המתווה אושר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו וצפוי לבוא לאישור הממשלה במהירות. בהתאם לתוכנית, שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר, ותכלול שילוב של למידה מרחוק ולמידה במוסדות החינוך בחצאי כיתות. 

בתוכנית שהציגו כ"ץ וגלנט צויינו תוספות של כוח אדם למערכת החינוך. עובדי הוראה יגוייסו בהליך מיוחד ומהיר לטובת פיצול כיתות ג'-ד' ותגבור כיתות ה'-ו'. כח האדם יכלול מורים חדשים, הרחבת עבודתם של מורים מועסקים, עוזרי חינוך  וסטודנטים. 

בנושא השמירה על ההגיינה נקבע כי יינתן מיגון אישי משופר עבור עובדי ההוראה, הישיבה תעשה בשולחנות נפרדים ובמרחק שני מטרים בין התלמידים. כמו כן, תהיה הקפדה על עטיית מסכה בגילים המתאימים, ועל חיטוי ידיים וחיטוי כללי של מוסדות החינוך (לרבות כיתות, חצרות ומתקני הגיינה).

הפופולריים