אם יחידנית שמטופלת ברווחה: "האוכל נגמר ואין מענה"

אם שמטופלת ברווחה: "האוכל נגמר ואין מענה"
חגית אטיאס, אם יחידנית שמטופלת ברווחה וביחידה להתמכרויות, על חוסר המענה בשל שביתת העובדים הסוציאליים | הריאיון היומי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חגית אטיאס, מרואיינת ערב ערב 15.07.2020
צילום: ערב ערב 15.07.2020

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסה היום (רביעי) ליומה העשירי. אתמול, בפעם הראשונה מאז תחילת השביתה, נפגשו נציגי האוצר עם נציגי איגוד העובדים הסוציאליים, אבל הסכמות עדיין אין. חגית אטיאס, אם יחידנית לשני ילדים מקריית אתא, סיפרה בריאיון לערב ערב איך משפיעה עליה השביתה. היא מקבלת סיוע לשכר דירה בזכות הרווחה וגם מטופלת ביחידה להתמכרויות סמים ואלכוהול, אך היום אין לה מענה ברווחה.

"אני נכה מוגבלת 100%. חיה מביטוח לאומי. אני חייבת הרבה כספים לאנשים. אני משלמת קודם את החובות שלי ואחר כך אני דואגת לבית שלי. ואם לא נשאר, אני פונה לרווחה שיעזרו לי כלכלית עם אוכל בשביל שנשרוד.", אמרה. "אני צריכה את הרווחה שיעזרו לי". היא סבורה שהמלחמה של העובדים הסוציאליים מוצדקת אך לדבריה, "אני מקבלת עזרה כלכלית של אוכל, הדברים נגמרים ואין לי איך לקנות אותם. אז אני צריכה באיזשהו שלב גם את הרווחה".

אטיאס ניסתה לפנות לשר האוצר ולשר הרווחה. "דיברתי עם המזכירות של שר האוצר כמה וכמה פעמים מהיום שהם יצאו לשביתה. אין להם מענה בשבילי. הם אומרים שאני צודקת ושהכל יהיה בסדר, שזה על שולחן ראש הממשלה וששר האוצר מעודכן. זה שקר, אולי הוא מעודכן בהחלטות שלו, אבל לא בהחלטות שלנו. כל המדינה יצאה למחאות והוא לא מתייחס. הם מעלימים עין ולא רואים את האנשים הקטנים שסובלים".

הפופולריים