מוטי אלון מתחייב: לא אכהן כרב עיר או רב שכונה עד לגיל הפרישה

מוטי אלון: לא אהיה רב עיר או שכונה עד גיל 67
הרב שהורשע בעבר במעשים מגונים בתלמיד האריך את התחייבותו לרבנות הראשית. המהלך נבע מלחץ של עתירה שהגישו ארגוני נשים לבג"ץ בדרישה שהרבנות תבטל לאלתר את תעודת הרב שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב מוטי אלון שנת 2018
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב מוטי אלון, שהורשע בשנת 2013 במעשים מגונים בתלמיד, הודיע לרבנות הראשית שהוא מאריך עד לגיל הפרישה, גיל 67, את ההתחייבות שנתן שלא לכהן כרב עיר או רב שכונה. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב. אלון הודיע על הארכת התחייבותו עקב לחץ של עתירה שהוגשה לבג"ץ.

ארגוני נשים עתרו נגד החלטת ועדת המשמעת של הרבנות הראשית להסתפק בהתחייבות שנתן לה אלון לפני יותר משנה, שלפיה, אין בכוונתו לעשות שימוש בכשירות שלו לכהן כרב עיר או כרב שכונה עד תום 10 שנים מהרשעתו. בעקבות העתירה שהוגשה לבג"ץ בדרישה כי הרבנות תבטל בפועל לאלתר את תעודת הרב שלו החליט אלון להאריך בשש שנים - מ-2023 ועד ל-2029 את ההתחייבות.

אלון הגיש לפני כמה ימים לרבנות הראשית את ההתחייבות הזו: "מובהר בזאת כי בהמשך להתחייבות שכבר מסרתי בעבר לוועדת המשמעת שמטעם מועצת הרבנות הראשית לישראל, אני מתחייב שלא לעשות שימוש בתעודות הכשירות שניתנו לי מהרבנות לכהונת רב עיר ולכהונת רב שכונה, ולא לכהן כרב עיר או כרב שכונה או בתפקיד הטעון אחת מן הכשירויות כאמור עד להגעתי לגיל פרישה בשנת 2029.

משכך ממילא אין עוד נפקות מעשית לתעודה זו. כאמור, התחייבותי האמורה תקפה ומחייבת עד לשנת 2029. כפועל יוצא אני מתחייב שלא להשתמש בסמכותי כמורשה לעריכת חופה וקידושין בכל התקופה האמורה, ככל שזו נובעת מהסמכתי כבעל תעודת כושר לרב עיר".

עורכת הדין ריקי שפירא אמרה כי "ההתחייבויות של הרב לא מספקות את ההגנה שהציבור זקוק לה, וכי מדובר באדם שהפר בעבר כל התחייבות ואי אפשר לסמוך על אף מילה שלו". שפירא הוסיפה כי הרבנות בגיבוי הפרקליטות מתחמקת מחובתה להתריע, ולהבהיר לציבור שאדם שהורשע בפגיעות מיניות, חזר על מעשיו, ולא הביע חרטה - לא כשיר לשמש רב שכונה ורב עיר.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי אלון, שהתחייב גם שלא ילמד יותר תורה, נראה באחרונה שהחליט לנסות ולשקם את מעמדו. למרות ההתחייבות הוא התחיל להעביר שיעורים לתלמידים – באמצעות הזום.

הפופולריים