רגב: מתנגדת לתחבורה ציבורית בשבת - אין לי כוונה לשנות את הסטטוס-קוו

רגב: תחבורה ציבורית בשבת? לא אשנה הסטטוס-קוו
שרת התחבורה ציינה את הדברים על רקע עשרות אלפי מיילים שנשלחו לחברי כנסת, בבקשה לתמוך בהצעה חוק בנושא, שצפויה לעלות היום במליאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת התחבורה מירי רגב נגד תחבורה ציבורית בשבת 24.05.20 + מערך היסעים בשבת "נעים בסופ"ש"
צילום: צילום: מרים אלסטר, יונתן זינדל, פלאש 90

שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה היום (רביעי) כי היא מתנגדת לתחבורה ציבורית בשבת. "אין לי שום כוונה לשנות את הסטטוס-קוו. גם לנהגים ולמפעילים מגיע יום חופש", אמרה בעקבות עשרות אלפי הודעות דואר אלקטרוני שנשלחו בימים האחרונים לחברי הכנסת של כחול לבן ומפלגת העבודה.

בהודעות נכתב: "ביום רביעי תעלה במליאה הצעתה של ח"כ תמר זנדברג לתחבורה ציבורית בשבת. הבטחת בקמפיין הבחירות להצביע בעד - עכשיו זה הזמן לעמוד בהבטחה, לתקן את העיוות ולהצביע בעד תחבורה ציבורית בשבת".

בסוף השבוע האחרון חזר לפעול בשבת מערך התחבורה המטרופוליני "נעים בסופ"ש". המיזם חזר לפעול בערים גבעתיים, יהוד־מונוסון, קריית אונו, רמת השרון, שוהם ותל־אביב־יפו. ברמת גן הודיעו כי השירות יחזור לפעילות ב־3 ביולי.

חבר הכנסת משה גפני הגיב בשבוע שעבר בחריפות נגד ההחלטה ואמר כי זה נעשה כדי לפגוע באמונה היהודית ובמאבק בקורונה. "כולנו מבקשים רחמי שמיים שלא יתפרץ שוב נגיף הקורונה. במקביל, אין שום סיבה לעשות פעולות מרגיזות, שעלולות למנוע את החזרת המשק לעבודה, ושלא מדובר בצורך חיוני להנעת הכלכלה. הפעלת התחבורה הציבורית בשבת נעשית כדי לפגוע באמונה היהודית, להרגיז, ולפגוע במאבק בתחלואה".

הפופולריים