מנכ"ל רכבת ישראל: לא נוכל לנהל ולאכוף את הנסיעה ברכבות תחת מגבלות קורונה

מנכ"ל רכבת ישראל: לא נוכל לאכוף את המגבלות
מיכאל מייקסנר בריאיון לכאן רשת ב: מחכים לתשובה ממשרד הבריאות לגבי מתי ניתן לחזור לפעילות, ובו בזמן נערכים לחזרה כבר ביום ראשון הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחנת הרכבת יצחק נבון בירושלים
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר, התייחס בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, למגבלות משרד הבריאות בשל נגיף קורונה: "אנחנו לא נוכל לנהל את זה וגם לא לאכוף את זה – אנחנו יכולים רק להמליץ". כשנשאל מתי יחזרו הרכבות לפעילות, כדי להקל על העומס שנוצר על האוטובוסים בציבוריים, השיב כי "אנחנו מחכים לאישור של משרד הבריאות כדי לחזור לפעילות". 

האזינו לריאיון המלא עם מיכאל מייקסנר בכאן רשת ב

מייקסנר הסביר: "כל נושא החזרת הנוסעים לרכבות, צריך להבין שהוא לא טריוויאלי, קשה לשמור על תקנות החירום. האנשים יצטרכו לנהוג באחריות במתחמי הרכבת ובתוך הרכבות. משרד הבריאות יצטרך להנחות אותנו לגבי זה".

מנכ"ל רכבת ישראל  ציין כי הם פעלו לתחזוקת המסילות והמשיכו בעבודות שהחלו עוד לפני הגבלות קורונה: "בינתיים החזרנו כאלף עובדים לעבודה, ונערכנו מבחינת אמצעים לניטור חום ובאמצעים לניקוי וחיטוי – אנחנו עושים הכול כדי שביום ראשון הבא נוכל לחזור לפעילות, תחילה בתדירות נמוכה. העובדים וההנהלה מחכים לחזור ולתת שירות, ואנחנו אפילו מתרגשים לקראת זה".


על הקושי של חיילים לצאת ולחזור לבסיסים בגלל העומס בתחבורה הציבורית, אמר מייקסנר: "אם לא יהיו הסעות לחיילים, הצפיפות תהיה גדולה יותר. מה שקורה עכשיו זה תהליך לימודי, משרד הביטחון, התחבורה וגם אנחנו לומדים מה קורה".

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף, התראיין בתוכנית גם הוא, והתייחס לקושי הגדול של החיילים ביציאה ובחזרה לבסיסים: "בוקר קשה, אבל ציפינו לזה. מיום חמישי ביקשנו מצה"ל וממערכת הביטחון להחזיר את מערך ההיסעים הייעודי ולדחות את שעות ההגעה של החיילים לבסיסים – זה לא קרה".

האזינו לריאיון המלא עם אמיר אסרף בכאן רשת ב

אסרף הוסיף כי "אם אתה לוקח אוטובוס שהיו עליו 60 איש ומגביל אותו ל-20, צריך פי שלושה אוטובוסים. יש עשרת אלפי אוטובוסים ו-16 אלף נהגים. כשחותכים את הקיבולת לשליש, אין שום אפשרות לתת מענה. מקווה שלקראת יום חמישי הקרוב נצליח לפתור את הנושא הזה".

על אכיפת הגבלות משרד הבריאות ברכבות, הוסיף כי "הבהרנו למשרד שאין לנו שום דרך לנהל את כמויות הנוסעים ברכבות. אחת ההצעות שהעלתי לשר הבריאות הן לייצר חלופות תחבורה ציבורית לחיילים, ולמצוא גורם מאזן כך שלא יווצר עומס ברכבות שיהפוך אותן למדגרת קורונה". 

הפופולריים