הכין לעצמו חליטת תה הרדוף – ועבר דום לב

הכין לעצמו חליטת תה הרדוף – וקיבל דום לב
הגבר הסביר: "אני חולה סכרת וחיפשתי עשבים להורדת סוכר. מצאתי ליד הבית עשב שדומה ללואיזה וקטפתי ממנו עלים" • מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בשערי צדק הזהיר כי הצמח רעיל ומשפיע ישירות על שריר הלב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרדוף הנחלים
צילום: צילום: Pixabay

גבר בן 73 מירושלים עבר דום לב לאחר ששתה חליטת תה מצמח הרדוף הנחלים – הידוע כצמח רעיל – שהכין לעצמו. לפני כשבועיים, מיד לאחר שתיית התה, הגבר חש בלבול ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים משום שאשתו חשדה כי הוא עובר אירוע מוחי. לאחר שעבר בדיקות ראשוניות הוחלט לבצע לו גם בדיקת MRI – אולם רגע לפני הכניסה לבדיקה עבר הגבר דום לב.

הצוות הרפואי ביצע בו פעולות החייאה שאחריהן שב האיש להכרה מלאה. אולם גם לאחר מכן הוא נשאר עם דופק אטי מאוד ונזקק לקיצוב לב. לאור הסימפוטמים עלה החשש כי הגבר הורעל, ולאחר תיחקור של בני משפחתו התגלה ששתה תה שהכין לעצמו מעלים שקטף ברחוב.


הגבר עם מנהל טיפול נמרץ לב, ד"ר אלעד אשר (צילום: שערי צדק)

לאחר שהתאושש ושוחרר ממכונת ההנשמה זיהה הגבר את העלים ששתה כעלי ההרדוף, ואמר: "אני חולה סכרת וחיפשתי עשבים להורדת סוכר. מצאתי ליד הבית עשב שדומה ללואיזה וקטפתי ממנו עלים,  טחנתי בבית והכנתי לי תה. לא חשבתי שזה משהו שיכול להרוג אותי".

ד"ר אשר אלעד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב בשערי צדק, מזהיר כי צמח ההרדוף מכיל רעל המשפיע ישירות על שריר הלב וכי מקרה זה חייב לשמש תמרור אזהרה לסכנות הקיימות בצמח ולהבנה כי זיהוי מהיר ופינוי מהיר לבית חולים מציל חיים.

הפופולריים