תביעה נגד "יתד נאמן": מפרסם במסווה של כתבות חדשות

תביעה: יתד נאמן מפרסם במסווה של כתבות חדשות
מנוי של העיתון החרדי דורש ממנו לסמן בבירור את הכתבות הממומנות, שלטענתו מטעות את הקוראים לחשוב שמדובר בידיעה תמימה. לדבריו, העיתון נוהג לפרסם כתבות על עסקים המפרסמים בעיתון ללא הבהרה לפיה העיתון הוא בעל עניין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יתד נאמן
צילום: -

תביעה ייצוגית נגד העיתון החרדי "יתד נאמן": בקשה לאישור התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי אליהו כהן, תושב בית"ר עלית המנוי על העיתון. לטענתו, העיתון מטעה את קוראיו באופן שיטתי בכך שהוא מפרסם כתבות עם תוכן שיווקי ללא הבהרה ואף במסווה של ידיעה חדשותית. התביעה הוגשה על סכום כ-20 אלף שקלים, ודורשת לפצות את מנוי העיתון ובנוסף להורות לו להבדיל באופן ברור בין כתבות חדשותיות לבין כתבות בעלות תוכן שיווקי.

לפי התביעה, העיתון נוהג לפרסם כתבות על עסקים המפרסמים בעיתון כמו בתי חולים, בנקים, קופות חולים, ומגביות שונות. כמו כן נטען כי מערכת העיתון עושה שימוש במדור "רשות הרבים" המפרסם מכתבי קוראים ופניות למערכת לצורך קידום עניינם של מושאי הפרסום שלהם על ידי פרסום מודעות מחמיאות וחיוביות.

"הקורא להיתקל בפרסומת לגוף מסחרי כלשהו בעמוד השער של העיתון ובעמודי הפנים, ובד בבד להיתקל בכתבות יח"צ המסקרות את מושאי הפרסום ומספרות על פועלם, באופן גלוי ולעיתים באופן סמוי ומוסווה, אך תמיד- בלא ציון העובדה כי לעיתון יש עניין כלשהו במושאי הכתבה", נכתב בבקשה. בין הגופים שצוינו, שלטענת התביעה המפרסמים בעיתון במסווה: החברה המרכזית למימוש זכויות, קופות החולים מכבי, מאוחדת וכללית ובתי החולים מעייני הישועה והדסה.

הפופולריים