מנכ"ל הדסה: "שביתת הרופאים מורידה לאבדון 3 שנות הישגים"

רוטשטיין: השביתה מורידה לטמיון 3 שנות הישגים
הפרופ' זאב רוטשטיין תוקף בכאן רשת ב את הרופאים שהשביתו את בתי החולים של הדסה ואומר כי היא אינה מוצדקת: "להדסה גירעון של 45 מיליון שקל שאין לו שום מקור כספי שאליו אפשר לגלגל את הגירעון הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מנכ"ל בתי החולים של הדסה, הפרופסור זאב רוטשטיין, אומר היום (שלישי) כי השביתה שהרופאים פתחו בה הבוקר אינה מוצדקת ואינה אחראית. בריאיון לאסתי פרז בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב, התנצל פרופסור רוטשטיין בפני ציבור המטופלים והחולים שנפגעו מהשביתה ואמר כי היא "אינה מביאה אותנו לשום מקום" וכי הוא אינו יודע במי היא נועדה לפגוע.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, וד"ר אלון הרשקו, מנהל מחלקה פנימית:

"תכנית ההבראה שלנו נפגעת", אמר רוטשטיין. "אני חושש שעשינו עבודה כל כך גדולה ביחד, שלוש שנים של הישגים מדהימים והכול הולך לאבדון כתוצאה משביתה לא אחראית שמבטאת יותר כוח ולא שכל".

הוא ציין כי הדסה מצויה בתכנית הבראה ויש לה יעדי גירעון כדי לצאת משם. "הדסה ב-30% תקנים של רופאים יותר מכל בתי החולים האחרים. הרופאים של הדסה משתכרים כ-40%  יותר מעמיתיהם בבתי החולים האחרים. זה גורם להדסה גירעון של 45 מיליון שקל שאין לו שום מקור כספי שאליו אפשר לגלגל את הגירעון הזה. זה רק אומר שהוא יגדל והדסה תהפוך לחדלת פירעון. חייבים להוריד את הגיבנת".

לדברי פרופסור רוטשטיין, הוא הצליח להזיז את הדסה שנות אור קדימה, אך כנראה שגורלו הוא לא להצליח, כפי שקרה לחמישה מנכ"לים לפניו. "הדסה לא תוכל להתקיים בלי הכנסות ועם הוצאות כאלה כבדות. בית הדין נתן גיבוי לשביתה אבל לא לתוצאות השביתה. אז אפשר להשתולל ולהתרוצץ אבל צריך לזכור מה המשמעויות של השביתה. אנשים שסובלים".

מנהל מחלקה פנימית ג' בהדסה הסביר על המצב במחלקה: "נמשיל את המחלקה למכונית, יש עלויות רכב. אז אפשר לקצץ בדלק, ובאיבזור, אבל המתמחים זה הגלגלים, בלי זה לא זזים. אני מדבר על המחלקה שלי ולא על מערכת הבריאות. אנחנו עובדים על קצה היכולת שלנו, ופתאום יש את החוסר הזה. יש לי תחושה שאם אני לא אחזיק מספיק חזק - המחלקה תתפרק. המורל נמוך, החולים לא מקבלים את תשומת הלב שהם צריכים. התפקדי שלי זה לשמור על החולים שלא יפגעו ולשמור הצוות הרפואי והסיעודי שלא ייכנסו לייאוש וכל העסק ימשיך להתדרדר".

הרופאים בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים פתחו החל מן השעה 06:00 הבוקר בשביתה והם פועלים במתכונת שבת ללא הגבלת זמן. זאת בשל מחלוקת על קליטת מתמחים חדשים בבית החולים. במסגרת השביתה לא ייקלטו חולים במרפאות החוץ ולא יתקיימו ניתוחים שאינם דחופים.

הפופולריים