לאחר חשיפת כאן חדשות

בכירים בעדה הדרוזית החליטו לחדש את המלחמה נגד הטורבינות בשבוע הבא

הדרוזים יחדשו את המלחמה נגד הטורבינות בשבוע הבא
אחד ממארגני המחאה לכאן חדשות: "אנחנו מוכנים למאבק ואם נצטרך, נקריב קורבנות" • אמש נחשף בחדשות הערב כי בישראל נערכים לאפשרות של עימותים והפרות סדר בעת חידוש העבודות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת הדרוזים במסעדה, יוני 2023
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

מובילי מאבק הדרוזים בגולן מאיימים לחדש את המאבק נגד הקמת הטורבינות, אם תממש הממשלה את הבטחתה לחדש את העבודות בשבוע הבא, כפי שנחשף בכאן חדשות. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית חדשות שישי בכאן 11.

על פי הפרסום, אחד ממארגני המחאה אמר לכאן חדשות: "אנחנו מוכנים למאבק ואם נצטרך, נקריב קורבנות". גורם בהנהגת הדרוזים הוסיף כי בעוד שהממשלה מנסה למנוע כל זיקה, בין משבר המועצות הדרוזיות בכרמל ובגליל, לבין משבר הטורבינות, היא מודיעה גם על חידוש העבודות בגולן, ביום שהיא מודיעה על העברת תקציבים למועצות הדרוזיות.

ערב כניסת השבת פורסם כי הממשלה תאשר ביום ראשון הקרוב תקצוב לתכניות עבור החברה הדרוזית - יממה לפני מועד העבודות המתוכנן. על פי הפרסום, מדובר בין היתר בתגבור תקציבים ממשרד הפנים לרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות בסך של יותר מ-66 מיליון שקלים ושורה של תקציבים נוספים.

גורמים בכירים שמעורבים בסוגיה אמרו לכאן חדשות כי אין קשר בין חידוש עבודות הטורבינות לאישור תוכנית הממשלה, או הכוונה להתחיל בעבודת מטה לתוכנית החומש עבור החברה הדרוזית. עם זאת, מסמכי הייעוץ המשפטי בנושא מתוארכים לימים האחרונים, ובכירים בעדה הדרוזית טוענים כי ישנו ניסיון לקשור בין הדברים.

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי בכירים בעדה הדרוזית מאותתים כי הם לא מרוצים מתחילת העבודות בשבוע הבא על הטורבינות ברמת הגולן, כפי שפורסם בכאן חדשות. "אנחנו לא מרוצים - הדבר נעשה ללא הסכמה עם העדה", אמרו הבכירים לכאן חדשות, ודבריהם הובאו לראשונה בתוכנית הבוקר הזה.

הפופולריים