ח"כ אראל מרגלית הודיע על פרישה מהכנסת

אחרי חמש שנים: ח"כ אראל מרגלית הודיע על פרישה מהכנסת

מרגלית, שהצטרף לפוליטיקה לפני חמש שנים, כתב כי הוא מעוניין לקדם את הגליל והנגב ולייצר אלפי מקומות עבודה חדשים לצעירים כיזם חברתי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אראל מרגלית, ביולי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני) הודיע הערב (שלישי) על פרישתו מהכנסת, לאחר חמש שנים. את מקומו של מרגלית צפויה להחליף לאה פדידה, כיום המשנה לראש העיר יקנעם. 

בפוסט שפרסם הערב בדף הפייסבוק שלו כתב מרגלית כי "ההחלטה לעבור לעולם הפוליטי נבעה מהרצון להפוך את העשייה היזמית לאג'נדה לאומית: לקדם את הגליל והנגב, ולייצר אלפי מקומות עבודה חדשים לצעירים... זאת העשייה היזמית שלי, זה החזון הציבורי שלי וזו גם האג׳נדה הפוליטית שלי.

"כדי שאוכל להמשיך לפעול כיזם חברתי ונוכל לעשות שימוש בכל האמצעים, המשאבים ומרחב הפעולה הנדרש, החלטתי לפרוש מתפקידי כחבר כנסת. הדרך הטובה ביותר בשבילי להפוך את האג'נדה אותה אני מוביל למציאות בשטח היא לצרף את הניסיון הציבורי והיכולת היזמית למיזם חברתי ברמה הלאומית: גם פיתוח כלכלי של אזורים שלמים אבל גם הרחבת פעילות 'בקהילה' לשכונות מתקשות נוספות בארץ, ויצירת מציאות חדשה לאלפי ילדים בישראל".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר כי הוא "מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה ובפיתוח אזורי צמיחה חדשים בארץ". לדבריו, "שוחחתי הערב עם ח"כ מרגלית ואני שמח על כך שעל אף פרישתו מהכנסת, אראל מתכוון להמשיך ולפעול במסגרת המפלגה ולקדם את פעילותה".  

מרגלית הוא חבר הכנסת השני שפורש ממפלגת העבודה בתוך פחות משבוע. בשבוע שעבר הודיע ח"כ מנואל טרכטנברג על פרישתו בשל רצונו לחזור לאקדמיה כדי לעסוק בסוגיות הכלכליות והחברתיות העומדות בפני מדינת ישראל.

הפופולריים