ריבלין על מיצג הגיליוטינה בהפגנה בת"א: "זו הסתה ברורה"

הנשיא על הגיליוטינה בהפגנה בת"א: "הסתה ברורה"

נשיא המדינה גינה את המיצג שהניף משתתף בהפגנה נגד השחיתות: "מוקיע את האמירות הברורות המשתמעות מכך". השר אקוניס בראיון לכאן רשת ב: "קורא למפכ"ל לחקור ולנקוט בכל האמצעים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיליוטינה בהפגנה בכיכר הבימה
צילום: צילום: ישי פרידמן, מקור ראשון

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין גינה הבוקר (ראשון) את הצגת הגיליוטינה בידי משתתף בהפגנה אמש בתל אביב: "מיצג כמו זה שחזינו בו אמש , חוטא לכל המשתתפים בהפגנה ולזכות הדמוקרטית למחות", אמר ריבלין. הוא הוסיף כי מדובר ב"הסתה ברורה, החוצה את גבולות חופש הביטוי והמחאה, ואני מגנה ומוקיע את האמירות הברורות המשתמעות מהנפת מיצג שכזה".

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, גינה את המיצג ואמר כי זו "הסתה שאסור שתהיה, שרק מסיטה את הדיון מהנושא המרכזי – שחיתות". הוא הוסיף: "גם השבוע עשרות אלפי ישראלים טובים יצאו להפגין נגד התרבות השלטונית המושחתת. סהרורי ה-BDS לא מייצגים אפילו את עצמם".

מוקדם השר אופיר אקוניס מהליכוד תקף את הצגת הגיליוטינה בהפגנה ודרש מנשיא המדינה ומראשי האופוזיציה לגנות אותה. בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר השר אקוניס: "זה מופע מעורר סלידה ומסוכן שחצה כל קו אדום, זו הסתה ברורה לפגיעה בראש הממשלה".

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר כי מדובר במיצג חמור ביותר אשר לדבריו "די ברור שעלול לעודד גם אלימות פיזית כנגד ראש הממשלה". ארדן ציין כי הסמכות לפתוח בחקירה בנוגע לעבירות הסתה איננה בידי המשטרה אלא בידי הפרקליטות, והוסיף כי הוא מקווה שהיא תראה זאת באופן הזה.


יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קרא גם הוא לפתוח בחקירה בעקבות המיצג: "זו חציית קו אדום, ומחזה מעורר סלידה. אסור לעבור על כך לסדר היום", כתב אדלשטיין בחשבון הטוויטר שלו.

אקוניס כינה את המיצג "מפגן מחליא", וקרא גם למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך להודיע על פתיחת חקירה שתתבסס על חוק ההסתה, וכן "לנקוט בכל האמצעים נגד המארגנים ונגד המשתתף בהפגנה שהניף את הגיליוטינה".


מהליכוד מסרו אמש בתגובה להצגת הגיליוטינה בהפגנה כי "זו הסתה לרצח ראש הממשלה נתניהו, בצד קריאות גנאי נגד הציונות. הפגנת השמאל ברוטשילד חצתה את כל הקווים האדומים".

אלפי בני אדם השתתפו אמש בהפגנה בתל אביב שהתקיימה זו הפעם הרביעית ברציפות. המפגינים צעדו בשדרות רוטשילד לכיכר הבימה, ומחו נגד "השחיתות השלטונית". במקביל התקיימה לראשונה הפגנה גם בכיכר ציון בירושלים מטעם המחנה הימין, תחת הכותרת "בעד שלטון החוק", בה השתתפו מאות בני אדם, כולל הח"כים מסיעת כולנו רועי פולקמן ורחל עזריה.

יועז הנדל בהפגנה בירושלים, אמש:

יועז הנדל, יוזם ההפגנה בירושלים אמר בנאום בכיכר ציון: "לא יכול להיות שכמה חקירות יחזירו אותנו שוב לגולה, שבה המוסדות הם של הפריץ. הממלכתיות היא לא רק סיסמא, היא כורח חיוני, בלעדיה לא נשרוד כאן". הוא הוסיף: "אני כאן לא נגד נתניהו, יש לו יתרונות עצומים וניסיון אדיר. אפשר לספר מה שרוצים על האינטרסים שלי ועל השמאלנים הדימיוניים שגרמו למתנגדים לפחד מהעצרת הזו, אבל אני כאן כי ככה חינוכי אותי".

גם שר הביטחון לשעבר משה יעלון נאם בהפגנה ואמר: "טוהר המידות זה לא עניין של ימין ושמאל. מנהיג בא מנהיג הולך, הערכים שלנו חשובים יותר". את הפגנת המחנה הלאומי אירגן יועז הנדל, לשעבר איש לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יו"ר הקואליציה הנכנס, ח"כ דוד אמסלם, התייחס להפגנת הימין בחשבון הטוויטר שלו ואמר: "מי שיוצא הערב מהימין להפגין הם אנשים שכמהים לאהבה. הם עושים את זה כי לאנשים יש צורך חזק שיאהבו אותם ושיכתבו עליהם משהו טוב בעיתון".

בשלושת השבועות האחרונים פקדו את שדרות רוטשילד בתל אביב אלפי בני אדם במחאה על יוזמות החקיקה שמקדמת הממשלה, ובראשן חוק ההמלצות. השבוע תקף ראש הממשלה את השימוש של המשטרה בהמלצות ואמר: "אז מה אם יהיו המלצות נגדי, רובן מושלכות לפח".

הפופולריים