בנט: יש אמצעים ללחוץ על חמאס - בעבר ידענו לחטוף אויבים

בנט על חמאס: פעם ידענו לחטוף אויבים מהצד השני

שר החינוך רמז בריאיון בכאן רשת ב' כי יש לחטוף מחבלים מחמאס כדי לקיים באמצעותם משא-ומתן לעסקת חילופי שבויים: "לא צריך לשחרר אף גופת מחבל או לתת מתנות חינם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך, נפתלי בנט
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, אמר היום כי לישראל יש מספר אמצעים להפעיל לחצים על חמאס להחזיר את השבויים לשטחה. בריאיון לתכנית "כאן הערב" בהגשת רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב', רמז בנט כי יש לחטוף מחבלים מחמאס כדי לקיים באמצעותם משא-ומתן לעסקת חילופי שבויים.

"אני נוקט בגישה לפיה לא צריך לשחרר אף גופת מחבל - לא צריך לתת מתנות חינם. בוודאי שיש גופות בצד השני", אמר שר החינוך. "יש עמדה אחרת שאומרת - 'רק כשזה קשור במחבלי חמאס'. זו המדיניות לצערי. אני בעמדת מיעוט בדבר הזה", הוסיף.

בנט אמר עוד כי "אנחנו צריכים לייצר נכסים ולהכאיב להם, כדי שכל יום שהם מחזיקים בחיילים, יהיה להם נטל. מדינת ישראל ידעה בשנות ה-50 וה-70 להיכנס ולחטוף לוחמים מהצד השני. יש לנו הרבה אמצעים שצריך להשתמש בהם. עזרה הומניטרית תמורת עזרה הומניטרי. לא צריך להיות שיקום בעזה עד שהשבויים לא חוזרים".

האזינו לריאיון עם בנט:

שר החינוך הוסיף כי "עד מבצע 'צוק איתן' המדיניות הייתה 'ניתקנו מגע מעזה ולא רצים לריב'. בחסות מדיינות זו חמאס בנה עשרות רבות של מנהרות, ונתנו להם להתעצם. היום אנחנו לא מסכימים לזה. הם אומרים: 'אנחנו רוצים הודנה'. אנחנו לא מסכימים לזה. אם הם יתמקדו בלבנות כלכלית את עזה, אהלן וסאהלן, רק שיחזירו קודם את הבנים הביתה.

על תיקון חוק הקבינט אמר בנט כי "ראש הממשלה לא רצה ליטול לעצמו שום סמכות. כל אימת שהוא יכול להרחיב את הפורום, הוא עושה את זה".

הפופולריים