חשיפת כאן חדשות | רה"מ לפיד מתערב בפרשת השגריר במרוקו

רה"מ לפיד מתערב בפרשת השגריר במרוקו

לפיד שוחח עם מנכ"ל משרד החוץ וביקש לדעת מה המשרד עשה בנוגע לתלונות שהתקבלו • רה"מ בירך על ההחלטה להחזיר את השגריר לארץ עד להשלמת הבדיקה במשרד החוץ | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש נציגות ישראל במרוקו, דוד גוברין
צילום: -

חשיפת כאן חדשות: ראש הממשלה ושר החוץ יאיר לפיד שוחח עם מנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז, וביקש לדעת מה המשרד עשה בנוגע לתלונות שהתקבלו בחודשים האחרונים נגד שגריר ישראל במרוקו דוד גוברין. לפיד אמר למנכ״ל כי הוא מברך על ההחלטה להחזיר את השגריר לארץ עד להשלמת הבדיקה במשרד החוץ.

בשבוע שעבר נחשף בכאן חדשות שכבר לפני כשנה משרד החוץ קיבל תלונה של אישה מרוקנית שטענה להטרדות וניצול נשים על ידי השגריר. לפיד ביקש ממנכ״ל משרד החוץ פרטים בנוגע לטיפול המשרד בפרשה.

שלשום ראש הנציגות הישראלית במרוקו דוד גוברין הגיב לראשונה לחשיפת כאן חדשות בעניין החשדות נגדו. במכתב שהעביר עורך דינו דרור מתתיהו למשרד החוץ נכתב כי "במהלך השבוע החולף, גורם שפל, בעל עניין, אשר מבקש את רעת השגריר, פנה לאמצעי תקשורת שונים ופתח במסע הכפשה שקרי, מבזה ופוגעני, נגד השגריר, המבוסס כל כולו על טענות מופרכות, בניסיון נפסד לפגוע בשגריר ובת זוגו ולהזיז אותו באמצעים פסולים מתפקידו".

בהמשך פרט עורך הדין: ״מקור כל הטענות המופרכות הוא בגורם שנתפס בקלקלתו וכעת פועל מתוך שנאה ויצר נקם, בניסיון לפגוע בשגריר״. עורך דינו של גוברין התייחס למתנה מבית המלוכה שלכאורה נלקחה על ידי גוברין, ואמר כי הציג הוכחה להכחשת הסיפור: "הוא בהלם מהעובדה שמייחסים לו מתן תכשיטים לשגריר או לבת זוגו".

ראש הנציגות גם הכחיש טענות להטרדה מינית וכתב: "כל טענותיו המכפישות של קצין הביטחון, בעניינו של השגריר, אחת אחת, מתחילתן ועד סופן, אגדות ומעשיות המה. תכליתן היא אחת - ניסיון נפסד לפגוע בשגריר ובבת זוגו, על רקע תלונות השגריר ומערכת היחסים העכורה בין השניים. ניסיון זה לא יצלח לו לקב"ט. השגריר בטוח בצדקתו ונחוש להילחם על שמו הטוב״. בכיר במשרד החוץ מסר בתגובה לכאן חדשות כי הוא "בספק אם אחרי האשמות נגדו גוברין יוכל לשוב לתפקידו". בכיר מדיני התייחס היום לנושא ואמר כי זהו "נושא מסובך שמטופל במשרד החוץ".

האזינו לדיווח המלא של החשיפה של מיכאל שמש בכאן רשת ב

הפופולריים