לאן נעלם השעון היקר שניתן לראש נציגות ישראלית במדינה ערבית?

לאן נעלם שעון הקרטייה שקיבל הנציג הישראלי?

משרד החוץ חוקר חשד שאחת מהמדינות הערביות שמקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל העניקה את השעון היקר לראש הנציגות הישראלית במדינה - אלא שהמתנה שהייתה אמורה להיות מדווחת ולעבור למשרד החוץ הוחלפה בדרך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שעון, קרטייה
צילום: -

המפקח הכללי במשרד החוץ חקר בשבועות האחרונים לאן נעלמו מתנות שהגיעו לנציגות ישראל באחת ממדינות ערב, ובהן שעון קרטייה בשווי של כ-20 אלף שקלים. החשד הוא שאחת מהמדינות הערביות שמקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל העניקה את השעון היקר לראש הנציגות הישראלית במדינה - אלא שהמתנה שהייתה אמורה להיות מדווחת ולעבור למשרד החוץ הוחלפה בדרך. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב.

משרד החוץ קיבל לידיו את הקופסה המקורית של השעון, אך בתוכה נמצא שעון מזויף שעלותו זניחה. המשרד פתח מיד בבדיקה בחשד להעלמת השעון במכוון. לפי שעה לא אותר השעון המקורי. 

זהו מקרה חריג שני שמתרחש בנציגויותיו של משרד החוץ לאחרונה. בשבוע שעבר נחשף בכאן חדשות שמשרד החוץ בודק חשדות לאי סדרים חמורים בנציגות ישראל במרוקו. לפי הפרסום, ראש הנציגות דוד גוברין נחשד בהטרדה וניצול של נשים מקומיות. במהלך סוף השבוע התקיימו הפגנות מול הפרלמנט המרוקני בקריאה להקפאת הסכם השלום בין ישראל למרוקו ברקע הפרשה

ממשרד החוץ נמסר: "התקיימה בדיקת מפכ"ל בעניין. העובד החזיר את המתנות למשרד והן מטופלות על פי נהלי נציבות שירות המדינה". במשרד החוץ גם ציינו שהעובד אינו מכהן בתפקיד היום". 

הפופולריים