משרד החוץ פתח בחקירת אי סדרים בנציגות ישראל במרוקו

משרד החוץ פתח בחקירת אי סדרים בנציגות במרוקו

במשרד החוץ בודקים תלונות שהתקבלו על מעשים המתבצעים, לכאורה, בנציגות ישראל במרוקו. במשרד מודאגים מההשלכות מול המדינה במידה והדברים יתבררו כנכונים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש נציגות ישראל במרוקו, דוד גוברין
צילום: -

חשיפת כאן חדשות: משרד החוץ בודק חשדות לאי סדרים חמורים בנציגות ישראל במרוקו. כך פורסם היום (שני) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. בין השאר, מדובר בטענות לניצול נשים מקומיות בידי בכיר בנציגות, להטרדות מיניות ולעבירות על טוהר המידות.

החקירה מתמקדת בהתנהלותו של ראש הנציגות, דוד גוברין, שהיה בעבר שגריר ישראל במצרים. ממשרד החוץ נמסר כי הנושא מוכר ונמצא בטיפול. מלשכתו של ראש הממשלה ושר החוץ לפיד נמסר כי הוא מעודכן בפרטי הפרשה.

האזינו לדיווח המלא של מיכאל שמש בכאן רשת ב

על פי הפרסום, נבדקות טענות לניצול נשים מקומיות על ידי בכיר בנציגות, הטרדות מיניות וטענות לעבירות נוספות על טוהר המידות. כך למשל, משרד החוץ בודק מתנה יקרת ערך שהגיעה מבית המלוכה המרוקני בחגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל. המתנה הזאת, על פי החשדות, נעלמה או נגנבה ולא דווחה כמתבקש, כך לפי התלונות שהגיעו למשרד החוץ. בנוסף, המשרד בודק גם סכסוך בתוך השגרירות בין ראש הנציגות דוד גוברין לבין קצין הביטחון, שאחראי על הביטחון והפעילות התקינה של הנציגות הישראלית.

סיפור נוסף שנבדק הוא על איש עסקים בשם סמי כהן, שמעורב באירועי אירוח רשמיים של בכירים ישראלים. הוא השתתף, למשל, באירוח של השרים גדעון סער, איילת שקד, יאיר לפיד, מאיר כהן ובכירים נוספים. אותו איש עסקים, כך על פי הטענות, יזם פגישות של בכירים ישראלים עם נציגים מרוקנים רשמיים, למרות שהוא אינו נושא באף תפקיד רשמי. איש העסקים פשוט נכח לאורך ביקורים שלמים של הבכירים הישראלים, כאשר על פי הנטען הוא מיודד עם דוד גוברין.

 דוד גוברין

על רקע התלונות והטענות השונות, מה שמטריד את בכירי משרד החוץ, הן הטענות הקשות לניצול נשים מקומיות והטרדה שלהן על ידי בכיר ישראלי. אם הטענות הללו יתבררו כנכונות זאת עשויה להיות תקרית דיפלומטית חמורה ביחסים העדינים והרגישים בין ישראל למרוקו.

כידוע, בין ישראל למרוקו נחתם הסכם שלום והוא נחשב להסכם חם מאוד. ישראלים רבים חוזרים למקום שבו הם גדלו ומתקבלים בחום. היחסים עם המדינה הזאת נחשבים לאסטרטגיים וחשובים מאוד. אבל, בעקבות קשיים כאלו ואחרים עדיין לא נפתחה השגרירות הרשמית במדינה ועדיין לא הושלם הסכם השלום בין המדינות. רק השנה צפויים לבקר במרוקו 100 אלף ישראלים והצפי הוא עד 250 אלף מבקרים בשנה.

ממשרד החוץ נמסר: "הנושא מוכר ונמצא בטיפול".

הפופולריים