גנץ: "התאכזבתי משרים שבחרו בפוזיציה פוליטית"

גנץ: "התאכזבתי משרים שבחרו בפוזיציה פוליטית"

שר הביטחון התייחס לביקורת של שרים בממשלה נגד פגישתו עם אבו מאזן. "בחדרי חדרים, הם נשמעים אחרת", אמר בישיבת סיעת כחול לבן • השרה מיכאלי על הפגישה: "חשוב לוודא שלא נעשות פעולות שמונעות הסכם עתידי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ, אבו מאזן
צילום: צילומים: פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ אמר היום (שני) כי התאכזב משרים בממשלה שמתחו ביקורת על פגישתו עם ראש הרשות אבו מאזן והעדיפו לדבר מפוזיציה פוליטית על חשבון הצרכים הביטחוניים. "בחדרי חדרים, הם נשמעים אחרת" אמר גנץ. שמעתי את הביקורות ואני חוזר ואומר - מי שאחראי לשלוח חיילים לקרב, הוא זה שאחראי לעשות הכול כדי למנוע אותו, כך גנץ.

יו"ר מפלגת העבודה השרה מרב מיכאלי התייחסה בישיבת סיעתה אף היא לפגישה. "מפלגת העבודה מאמינה בלחפש כל דרך להגיע להסכם מדיני. מה שחשוב בממשלה הזו זה לוודא שלא נעשות פעולות שמונעות הסכם עתידי", אמרה.

הראיס בסלון של סר הביטחון | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בתוך כך, שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס בישיבת סיעת מרצ לתחלואת הקורונה ואמר כי המצב בשליטה ושאין מקום לפאניקה. לדבריו, "אי אפשר לעצור לגמרי את גל ההדבקה אך נוכל לעבור אותו בהצלחה". בישיבת הסיעה הדגיש הורוביץ כי סגר אינו על הפרק. עוד אמר השר כי מדיניות הבדיקות תשתנה וכי היצע הבדיקות יורחב ויכלול גם בתי חולים ובתי ספר.

על ההחלטה להקל את הבידוד למחוסנים השבים לארץ ולאפשר כניסת תיירים מחוסנים, אמר הורוביץ כי אין טעם לסגור את השמיים כשרוב ההדבקה היא ממילא בארץ. שרת התחבורה מיכאלי אמרה בישיבת סיעת העבודה, כי פתיחה מבוקרת של השמיים תאפשר לתעופה ולתיירות להתחיל להתאושש. היא הדגישה כי מפלגת העבודה לא תסכים לשום מגבלות שאין בצדן סיוע כלכלי.

שקד תודיע על הבאת חוק האזרחות לכנסת, אבל הרוב הדרוש לו עוד רחוק

חוק האזרחות: שרת הפנים איילת שקד צפויה להודיע היום לבג"ץ שבכוונתה להביא עד לסוף חודש ינואר את חוק האזרחות להצבעה במליאת הכנסת. כך פורסם היום (שני) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. שקד נדרשה להשיב לבג"ץ בנושא במסגרת עתירה על גיבוש נוהל בעניין בקשות לאיחוד משפחות בין פלסטינים לערבים ישראלים.

שקד אמנם תודיע לבג"ץ שהיא תביא את החוק להצבעה החודש, אבל גם עכשיו היא אינה יודעת איך בדיוק יימצא הרוב לאישור החוק - אם בעזרת הקואליציה או דווקא בסיוע האופוזיציה. לפני שבועיים דווח בכאן חדשות שבמרצ הודיעו שכל עוד שקד אינה מקיימת את מה שהבטיחה להם בעבור תמיכתם הקודמת בהצבעה על החוק, הם אינם מוכנים לתמוך בחוק פעם נוספת ואף הודיעו שניסיון של שקד להעביר את החוק בעזרת האופוזיציה ייחשב מבחינתם למשבר קואליציוני חמור.

בחודש יולי נפל החוק שאוסר על איחוד משפחות בהצבעה בכנסת, וכמה שעות לאחר מכן הודיעה השרה שקד שתנסה בתוך כמה שבועות לאשר מחדש את החוק ותביא אותו להצבעה נוספת בכנסת. חודש לאחר מכן הצהירה שקד בשיחות סגורות שאין בכוונתה להעלות מחדש את החוק עד שהאופוזיציה לא תצהיר על תמיכה בו.

השר ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר בתגובה לפרסום בכאן חדשות: "הבהרנו היטב את עמדתנו ויצאנו נגד החוק הזה. הגיעו איתנו להסכמות ולהבנות שלא מולאו. לפני כל דיון מחודש צריך לקיים את ההבנות הקודמות - לא נוותר על זה".

הפופולריים