גולן: ייתכן שגילו התלהבות יתר בהכרזה על הארגונים

גולן: ייתכן שיש להיטות יתר בהכרזה על הארגונים

סגן השרה לכאן רשת ב: "היה אפשר לדון בנושא בקבינט ולעשות את זה באופן סדור" • השר אלקין איים: אם רע"ם ומרצ יתמכו בחוק - ננקוט בחופש הצבעה. גולן: "אין קורס קצינים שבו לא מלמדים את הטבח, על מה מגוננים כאן?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר גולן, פברואר 2020
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההכרזה על ארגוני הטרור: סגן השרה יאיר גולן אמר הבוקר (שלישי) לכאן רשת ב: "אנחנו עוקבים אחרי הארגונים האלה במשך שנים, יכול להיות שהתקבל מידע שמחייב את הכרזתם כארגוני טרור ויכול להיות שמישהו גילה התלהבות יתר". סגן השרה ציין בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן שהיה אפשר לדון בנושא בקבינט ולטפל בעניין באופן סדור. 

האזינו לריאיון המלא עם סגן השרה יאיר גולן לכאן רשת ב

גולן הוסיף שעל אף שחלק מהארגונים הפלסטינים פועלים נגד ישראל, יש למדינה אינטרס שהם ימשיכו לעבוד. "אנחנו הרי מאפשרים העברת כסף לחמאס כדי לשמור על היציבות הביטחונית ברצועה, ויש לנו אינטרס שגם ביהודה ושומרון חלק מארגוני החברה האזרחית ימשיכו לתפקד", הוא הסביר. 

חוק כפר קאסם | אלקין מאיים: ננקוט בחופש הצבעה

בעקבות האמירות של אנשי רע"ם ומרצ שלא יוכלו להצביע נגד החוק ובקשתם לקבל חופש הצבעה, השר זאב אלקין מאיים לנקוט בחופש הצבעה - כך פורסם הבוקר בכאן רשת ב. השר אמר בישיבת הנהלת הקואליציה שהפרת המשמעת הקואליציונית תוביל לכך שגם ימינה ותקווה חדשה ייקחו לעצמן חופש הצבעה, ויתמכו בהצעות חוק ימניות שתעלה האופוזיציה. 

אלקין הוסיף כי בעוד שחוק כפר קאסם בכל מקרה לא יעבור, גם עם תמיכת מרצ ורע"ם, כשתגיע הצעת חוק ימנית של האופוזיציה היא כן תעבור בכנסת אם ימינה ותקווה חדשה יצביעו בעדה, וכדאי שבמרצ וברע"ם ייקחו זאת בחשבון. חלק מהנוכחים בישיבה ראו את הדברים כאיום מרומז של השר אלקין כלפי מרצ ורע"ם.

סגן השרה גולן הגיב לדברים ואמר לכאן רשת ב: "אני אומר לאלקין - כאיש מחנה הימין אתה צריך להיות בעד החוק. מדינה שבטוחה וגאה בעצמה לא חוששת להצביע על כשליה. אין קורס קצינים שבו לא מלמדים את הטבח בכפר קאסם, על מה הוא מגונן?"

עם זאת, גולן הדגיש שיש צורך לשמור על המשמעת הקואליציונית, גם במחיר של הצבעה נגד החוק. "החוק צודק מאין כמותו" הוא טען. "אך אני חושב שבקואליציה הרגישה הזו צריך לשמור על המשמעת הקואליציונית מכל משמר. אני יודע כמה זה קשה, אבל אני חושב שבסופו של דבר לא יהיה מנוס. זה לא שהחוק לא צודק או לא נכון, אלא שכרגע זה לא הזמן להעביר אותו". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שברקע המתיחות, הנשיא יצחק הרצוג מתכנן ביקור בעיר, אולם גורמים בעירייה אמרו לכאן חדשות כי זה יהיה מביך אם הנשיא יבקר אחרי שהכנסת תפיל את החוק שיכיר בטבח. "אם אנשים יתפרצו בזמן ביקורו - לא נצליח לעצור אותם״, אמרו הגורמים. ביקור הנשיא הרצוג טרם נסגר סופית. 

בהכנת הידיעה השתתף זאב קם

הפופולריים