"גאה להיות פלסטיני": אחמד טיבי לא מפסיק לאתגר את הפוליטיקה הישראלית

טיבי לא מפסיק לאתגר את הפוליטיקה הישראלית
22 שנים לאחר שנכנס למשכן, חבר הרשימה המשותפת לא נח לרגע. גם בשבוע של עימות חריף עם ח"כ בן גביר, הוא ממשיך לחתור לשוויון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"הזהות - פלסטיני": אחמד טיבי לא מפסיק לאתגר את הפוליטיקה הישראלית
צילום: "הזהות - פלסטיני": אחמד טיבי לא מפסיק לאתגר את הפוליטיקה הישראלית

חבר הכנסת אחמד טיבי נכנס לכנסת לפני 22 שנים ומאז הוא לא מפסיק לאתגר את הפוליטיקה הישראלית. בשבוע של עימות חריף עם חבר הכנסת בן גביר שכינה אותו "מחבל" והורד מהדוכן, ירון דקל ליווה את טיבי במוקדי החיכוך שבין יהודים ומוסלמים: יפו, שעדיין לא התאוששה מגל ההתפרעויות ב"שומר החומות" ושער שכם – הלב הנפיץ של ירושלים. 

ח"כ טיבי דיבר על הרצון לשמר את הזהות הפלסטינית בניגוד למדיניות של רע"ם, שהצטרפה לקואליציה, האתגרים הפוליטיים אחרי תום עידן נתניהו וגם על החומוס, שבשום פנים ואופן לא שייך ליהודים.

צפו בכתבה

על העימות עם בן גביר אמר טיבי: "מאז שהוא נכנס לכנסת עם כל חבר כנסת ערבי שהיה לו עימות, שהוא יוזם, הוא השתמש במילה 'מחבל'. הפעם הוא עשה טעות אחת יותר מדי, אמר את זה לערבי שהיה יושב ראש הישיבה".

כשהסביר למה הוריד את בן גביר מהדוכן, ציין טיבי כי הוא מתעב את חבר הכנסת מעוצמה יהודית: "אבל זאת לא הסיבה שהורדתי אותו. יש גזענים אחרים בכנסת, אני לא מוריד אותם, והם יכולים להגיד דברים קשים מאוד". טיבי הוסיף: "יש לי יכולת לסבול את הדברים הקשים, אני הסגן הכי ותיק בכנסת. את ההתנהלות של בן גביר - בריונות, גזענות, איומים - אני לא יכול לקבל ויש לי אפס סובלנות כלפיה".

על המקרה שבו גם הוא הורד מהדוכן אמר טיבי: "הורידו אותי בכוח, אבל לא התנהגתי באלימות". טיבי התייחס גם לטענה שהוא דואג יותר לפלסטינים מאשר לערבים הישראלים: "לא מוכן לוותר על האהבה לירושלים כדי שיגידו 'יש לו אג'נדה אזרחית'. מי שאומר את זה לא מכיר את החברה הערבית".

הפופולריים