אוחנה: ראש הממשלה ואנשיו לא מעורבים במינוי המפכ"ל

אוחנה: רה"מ ואנשיו לא מעורבים במינוי המפכ"ל

השר לביטחון הפנים בריאיון לכאן 11: מי שחושב שאני מחפש יס מן לא מכיר אותי • על הניסיונות לצמצם את מחאות בלפור: "אף אחד לא ביקש ממוטי כהן למנוע את ההפגנות" • על הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות והביקורת מימין: "הריבונות על יהודה ושומרון תקרה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב דוד אוברלנדר שנפטר מקורונה
צילום:

הקרב על מינוי המפכ"ל: השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ענה הערב (שישי) בריאיון לכאן 11 לטענות שלפיהן ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה להתערב באופן פסול במינוי המפכ"ל על מנת להשפיע על חקירות אפשריות בעניינו. "ראש הממשלה ואנשיו לא מעורבים במינוי המפכ"ל - הם לא מכירים את הניצבים כמוני", אמר.

צפו בריאיון המלא עם השר אמיר אוחנה

"מי שחושב שאני מחפש יס מן כמפכ"ל - לא מכיר אותי", המשיך אוחנה. "שיחות עם מועמדים למפכ"ל על חקירות נתניהו - זה במוחם ההזוי של חלק מאנשי התקשורת". עוד הבהיר אוחנה ביחס למירוץ כי "מוטי כהן קצין ותיק ומוערך - הוא בהחלט מועמד, לא ירד מהשולחן".

אוחנה התייחס גם לטענות שלפיהן הוא ניסה למנוע או לצמצם את המחאות נגד ראש הממשלה: "אף אחד לא ביקש ממ"מ המפכ"ל מוטי כהן למנוע את ההפגנות מול בלפור. יש מקום לבצע איזון בין החופש להפגין לחופש החיים של התושבים".

ביחס להסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות שהוצג אתמול, והביקורת מימין על כך שמהלך הסיפוח יידחה בשל כך, אמר אוחנה כי "אין שום התנערות - הריבונות על יהודה ושומרון תקרה, יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל והחוק הישראלי יחול שם. לא יודע לתת לוחות זמנים להחלת הריבונות ביהודה ושומרון".

"יש ניסיונות קשים משמאל ומימין לגמד את האירוע הזה", המשיך אוחנה. "אני לא יודע מתי בדיוק תחול הריבונות ומתי יוחלפו שגרירים. בתולדות מדינת ישראל יחסים כאלה עם מדינות אפשר לספור על כף יד אחת. אני מעריך שזו לא הפעם האחרונה שזה יקרה תחת הנהגתו של נתניהו".

ביחס למשבר הפוליטי אמר אוחנה כי "כמי שקרוב לנתניהו - הוא איננו מעוניין בבחירות. הממשלה הזו צריכה להבין שכדי שנעבוד יחד נדרשים יחסי אמון".

אוחנה התייחס בריאיון גם לאיומים על התובעת במשפט נתניהו, ליאת בן ארי, ועל כך שהאבטחה סביבה תוגברה: "זו שיטה - בכל פעם שיש ביקורת מצמידים מאבטחים. אני לא יודע אם קיימת סכנה לליאת בן-ארי".

לצד זאת, הוסיף אוחנה: "אוי ואבוי אם תיפול שערה משערות ראשו של מישהו מהמערכת המשפטית או הפוליטית". ביחס לקריאת חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד לפסול את ראשת ההרכב במשפט נתניהו, השופטת רבקה פרידמן פלדמן, הוא אמר: "אני לא מכיר את השופטת ולא מכיר את הפנייה לפסילתה".

הפופולריים